Wyniki głosowania w gminach powiatu

  • 29.06.2020, 09:57 (aktualizacja 29.06.2020, 11:23)
  • red.
Wyniki głosowania w gminach powiatu

Podziel się:

Oceń:

Mieszkańcy poszczególnych gmin w powiecie zagłosowali podobnie jak w całym kraju, w miastach wygrywa Rafał Trzaskowski w gminach wiejskich Andrzej Duda.

Procentowo najwięcej głosów urzędujący prezydent zdobył w Gminie Platerówka (51,69%) a najmniej w Świeradowie-Zdroju (35,21%). W przypadku Rafała Trzaskowskiego sytuacja jest dokładnie odwrotna, najmniej głosów zdobył w Gminie Platerówka (22,65%) a najwięcej w Świeradowie-Zdroju (41,08%).

Trzeci na liście Szymon Hołownia największe poparcie zyskał w Gminie Lubań (21,86%), najmniejsze w Gminie Platerówka (12,02%).

Z kolei czwarty na liście Krzysztof Bosak uzyskał największe poparcie właśnie w gminie Platerówka 8,01%, kandydat ten najmniej wyborców przekonał do siebie w Lubaniu uzyskując poparcie na poziomie 4,72%.

Wyniki głosowania w gminach Powiatu Lubańskiego:

 

Miasto Lubań
Liczba uprawnionych 16214, liczba kart ważnych 9786

TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz - liczba głosów 3 611 - 37,01%

DUDA Andrzej Sebastian - liczba głosów 3522 - 36,10%

HOŁOWNIA Szymon Franciszek - liczba głosów 1 715 - 17,58%

BOSAK Krzysztof- liczba głosów 460 - 4,72%

BIEDROŃ Robert - liczba głosów 235 - 2,41%

KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin - liczba głosów 147 - 1,51%

ŻÓŁTEK Stanisław Józef - liczba głosów 20 - 0,21%

TANAJNO Paweł Jan - liczba głosów 15 - 0,15%

JAKUBIAK Marek - liczba głosów 13 - 0,13%

PIOTROWSKI Mirosław Mariusz - liczba głosów 10 - 0,10%

WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz - liczba głosów 8 - 0,08%

Gmina Lubań - frekwencja 58,73%
Liczba uprawnionych 5127, liczba kart ważnych 3011

DUDA Andrzej Sebastian - liczba głosów 1 289 - 43,01%

TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz - liczba głosów 780 - 26,03%

HOŁOWNIA Szymon Franciszek - liczba głosów 655 - 21,86%

BOSAK Krzysztof - liczba głosów 155 - 5,17%

KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin - liczba głosów 65 - 2,17%

BIEDROŃ Robert - liczba głosów 36 - 1,20%

TANAJNO Paweł Jan - liczba głosów 6 - 0,20%

JAKUBIAK Marek - liczba głosów 5 - 0,17%

ŻÓŁTEK Stanisław Józef - liczba głosów 3 - 0,10%

WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz- liczba głosów 2 - 0,07%

PIOTROWSKI Mirosław Mariusz - liczba głosów 1 - 0,03%

Gmina Siekierczyn - frekwencja 60,18%
Liczba uprawnionych 3950, liczba kart ważnych 2377

DUDA Andrzej Sebastian - liczba głosów 1 025 - 43,29%

TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz - liczba głosów 700 - 29,56%

HOŁOWNIA Szymon Franciszek - liczba głosów 408 - 17,23%

BOSAK Krzysztof - liczba głosów 117 - 4,94%

KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin - liczba głosów 57- 2,41%

BIEDROŃ Robert - liczba głosów 46 - 1,94%

TANAJNO Paweł Jan - liczba głosów 4 - 0,17%

ŻÓŁTEK Stanisław Józef - liczba głosów 4 - 0,17%

WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz - liczba głosów 3 - 0,13%

JAKUBIAK Marek - liczba głosów 3 - 0,13%

PIOTROWSKI Mirosław Mariusz - liczba głosów 1 - 0,04%

Gmina Platerówka - frekwencja 63,72%
Liczba uprawnionych 1265, liczba kart ważnych 806

DUDA Andrzej Sebastian - liczba głosów 413 - 51,69%

TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz - liczba głosów 181 - 22,65%

HOŁOWNIA Szymon Franciszek - liczba głosów 96 - 12,02%

BOSAK Krzysztof - liczba głosów 64 - 8,01%

KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin - liczba głosów 25 - 3,13%

BIEDROŃ Robert - liczba głosów 12 - 1,50%

TANAJNO Paweł Jan - liczba głosów 7 - 0,88%

ŻÓŁTEK Stanisław Józef - liczba głosów 1 - 0,13%

WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz - liczba głosów 0 - 0,00%

PIOTROWSKI Mirosław Mariusz - liczba głosów 0 - 0,00%

JAKUBIAK Marek - liczba głosów 0 - 0,00%

Gmina Leśna- frekwencja 55,32%
Liczba uprawnionych 7764, liczba kart ważnych 4295

DUDA Andrzej Sebastian - liczba głosów 1 883 - 44,01%

TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz - liczba głosów 1 296 - 30,29%

HOŁOWNIA Szymon Franciszek - liczba głosów 647 - 15,12%

BOSAK Krzysztof - liczba głosów 231 - 5,40%

BIEDROŃ Robert - liczba głosów 112 - 2,62%

KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin - liczba głosów 87 - 2,03%

JAKUBIAK Marek - liczba głosów 8 - 0,19%

TANAJNO Paweł Jan - liczba głosów 7 - 0,16%

WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz - liczba głosów 3 - 0,07%

ŻÓŁTEK Stanisław Józef - liczba głosów 3 - 0,07%

PIOTROWSKI Mirosław Mariusz - liczba głosów 2 - 0,05%

Miasto Świeradó-Zdrój frekwencja 60,10%
Liczba uprawnionych 3436, liczba kart ważnych 2065.

TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz - liczba głosów 847- 41,08%

DUDA Andrzej Sebastian - liczba głosów 726 - 35,21%

HOŁOWNIA Szymon Franciszek - liczba głosów 281 - 13,63%

BOSAK Krzysztof - liczba głosów 98 - 4,75%

BIEDROŃ Robert - liczba głosów 58 - 2,81%

KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin - liczba głosów 35 - 1,70%

WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz - liczba głosów 7 - 0,34%

ŻÓŁTEK Stanisław Józef - liczba głosów 3 - 0,15%

JAKUBIAK Marek - liczba głosów 3 - 0,15%

TANAJNO Paweł Jan - liczba głosów 2 - 0,10%

PIOTROWSKI Mirosław Mariusz - liczba głosów 2 - 0,10%

Gmina Olszyna frekwencja 55,70%
Liczba uprawnionych 5047, liczba kart ważnych 2811.

DUDA Andrzej Sebastian - liczba głosów 1 120 - 40,10%

TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz - liczba głosów 826 - 29,57%

HOŁOWNIA Szymon Franciszek - liczba głosów 595 - 21,30%

BOSAK Krzysztof - liczba głosów 153 - 5,48%

KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin - liczba głosów 55 - 1,97%

BIEDROŃ Robert - liczba głosów 35 - 1,25%

WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz - liczba głosów 3- 0,11%

JAKUBIAK Marek - liczba głosów 3 - 0,11%

TANAJNO Paweł Jan - liczba głosów 2 - 0,07%

PIOTROWSKI Mirosław Mariusz - liczba głosów 1 - 0,04%

ŻÓŁTEK Stanisław Józef - liczba głosów 0 - 0,00%

 

 

 

 

 

red.

Komentarze (45)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

KOD-ak
KOD-ak 30.06.2020, 22:15
Gdyby w czasach światowego kryzysu w jakim przyszło rządzić ekipie Tuska rządzili PiS-dzielce z kurduplem na czele i dwoma ewangelistami (Mateusz i Łukasz) to dzisiaj mieli byśmy u nas Bangadesz! Ale to pojąc niektorym mózgom jest zbyt trudno a nawet z powodu niedorozwoju - niemożliwe.
Łukasz
Łukasz 01.07.2020, 00:59
KOD-ak totalne bzdury piszedz Nie masz zielonego pojęcia co by zrobił pis kiedyś w czasach jakiegoś kryzysu a jeśli uważasz że zabieranie pieniędzy ludzią, podwyszszanie wieku emerytalnego i okradanie państwa to dobre rozwiązanie na jakiś kryzys to chyba sam jesteś niedorozwojem
Dyslektyk
Dyslektyk 30.06.2020, 15:35
No mistrzowie, nazywanie wyborców PiS wieśniakami ciemniakami ciemnogrodem pustakami ma pomóc ludziom mądrzejszym od was w przekonaniu ich żeby nie głosowali na PIS. Można by powiedzieć że robicie dobry grunt pod interes. A może ludzie o konserwatywnych poglądach nie mają Alternatywy. na kogo ma głosować konserwatysta na liberałów? Powiecie na każdego byle nie na pis tak? Ale Pech chciał że w Polsce mamy dwie duże partie jedna liberalna i PiS i przez to wasze krzyczenie wszędzie nie dociera do was że ludzie nie głosują na PIS tylko przeciwko po
Maryjanek
Maryjanek 30.06.2020, 22:08
Tylko, że za panem Dudusiem w zasadzie głosuje cały Wschód zwany Ciemnogrodziem czyli zagłębiem religijnego zabobonu - jakoś tak się składa że na bliższym oświeconej cywilizacji Zachodem poparcia nie ma. Niewątpliwie i tam są jakieś przebłyski... i jakiś intelektual się zdarza, ale gdzie im tam do naszych...
Łukasz
Łukasz 01.07.2020, 00:43
Maryjanek czyli uważasz że katolizm zły jest a geje czy lesbijki z dziecimi to dobre jeśli tak oświecony jest zachód to nic tylko na wschód się przeprowadzać zdaleka od demoralizacji
Wszola
Wszola 30.06.2020, 08:11
Glosowali bo Rowinski jest z PO . Chcialem zamowic urlop w biurze ( cztery strony swiata ) Jedna pani mila , druga spytala sie dlaczego mi sie duda podoba .,Ze zloscio , ze dostaje 500plus i inne docinki . Wogule nie chcialem o polityce tylko urlop , i co z takim pustakiem rozmawiac
Janusz
Janusz 30.06.2020, 11:01
"Pustakiem" hahahaha, i piszę to osoba która nie uczęszczała chyba na j. Polski. No ale cóż czego można wymagać od wyborcy PiS. Właściwie to zaskoczony jestem że pisać potrafi.
Wszola
Wszola 30.06.2020, 08:08
Glosowali bo Rowinski jest z PO . Chcialem zamowic urlop w biurze ( cztery strony swiata ) Jedna pani mila , druga spytala sie dlaczego mi sie duda podoba .,Ze zloscio , ze dostaje 500plus i inne docinki . Wogule nie chcialem o polityce tylko urlop , i co z takim pustakiem rozmawiac
Mieszkaniec
Mieszkaniec 30.06.2020, 05:07
Na wiochach więcej 500+ mieszka , robić się nie chce wiec głosują na Dudę
Rolnik
Rolnik 30.06.2020, 17:10
Pisz za siebie mieszczuchu co pracuje osiem godzin i wielce przepracowany
człowiek
człowiek 30.06.2020, 10:20
Człowieku w całej europie są programy pomagające rodziną i to dużo więcej niż 500 zł a w polsce to odrazu wielkie niezadowolenie
Łukasz
Łukasz 29.06.2020, 16:32
Zasmuciła mnie ta wiadomość że w lubaniu z tych prawie 9800 ludzi 37% to szare masy które wogóle nie widzą co się wokół nich dzieje
Dobojurafal
Dobojurafal 30.06.2020, 08:26
A jestem zdziwiony ze taki tempak jak ty potrafi pisać 😳
Baśks
Baśks 29.06.2020, 20:14
A ja uważam, ze wyborcy któarych było 36,10 nie widzą wydawanych pieniędzy podatników wbrew prawu, nie słdyszą wyzwisk od chamów i hołoty. Czyżby nie mieli osobistej dumy?
Łukasz
Łukasz 29.06.2020, 23:49
I tak nie rozumiem ludzi którzy głosują na Trzaskowskiego który wspiera jakieś chore manifestacje i wylewa fekalie do rzeki niechcem żeby Polska wyglądała jak Holandia. Tak naprawde co Trzaskowski zrobił dla Polski ? nic. Mam nadzieje że tekst nikogo nie obraził to tylko moje zdanie.
Monisia
Monisia 30.06.2020, 22:16
... a na dodatek nie wyczyścił - i to celowo spodziewając się rychłej nawałnicy - (podobnie jak w Lubaniu) studzienek i zalało Mateuszkowi piwnicę.
g
g 30.06.2020, 11:28
Kaczyński fekalia wylewał do Wisły z połowy Warszawy-pasowało ?,dałeś się kupić za pisowskie srebrniki ? demokracja ci nie pasuje,ale republika bananowa już tak ?
Łukasz
Łukasz 30.06.2020, 18:56
Użytkowniku g niewiem jak czytasz bo nic o kaczyńskim nie pisałem niepisałem też że jestem zwolennikiem pis ale wole tą twoją "republike bananową" niż totalną demokracje pewne ograniczenia powinny być a nie zdemoralizowane społeczeństwo
Logik
Logik 29.06.2020, 15:30
Mnie zaskoczył bardzo wyrównany wynik w "czerwonym" Lubaniu. Jest prawie remis, bo różnica mniej niż 1% w pierwszej turze to nic nie znaczy. Ciekawe jak będzie za 2 tygodnie?. Raczej tutaj wygra ściemniacz z PO, ale może będzie niespodzianka i wygra Duda?.
😉
😉 29.06.2020, 21:16
Dodając głosy hołowni który był przez tvp pokazywany jako że ma związki z po przewaga nad duduniem jest miażdząca😉
polon
polon 29.06.2020, 13:52
śmieszy mnie świadomość polityczna mieszkańców, teraz podział społeczny jest jasny, PIS i anty PIS są zwolennicy PIS i przeciwnicy PIS nie ma nic po środku to znaczy, że jakaś koalicja obywatelska czy PO nie ma swojego elektoratu, ich elektorat to przeciwnicy PIS de facto, tylko PIS może się pochwalić swoimi wyborcami, czym żywi się zatem, elektorat PO? tym że nie myślą samodzielnie, nie ważne co Trzaskowski powie, gawiedź idzie za nim, może kłamać, zmyślać, obiecać, gawiedź idzie za nim, przysłowiową zakonnicę w ciąży na pasach przy czerwonym świetle by przejechał, gawiedź idzie za nim, takie zachowanie pasuje tylko BARANOM
g
g 29.06.2020, 17:46
spójrz w lustro
polon
polon 29.06.2020, 20:24
ha ha ha ha
Baska
Baska 29.06.2020, 16:21
Kłamcą jest Morawiecki. Raz po wyroku sądowym przepraszał za kłamstwo.On został nazwany przez społeczeństwo Pinokiem. Pozdrawiam!
Polon
Polon 29.06.2020, 20:25
a ty Baśka jesteś brzydka, Duda zaraz wygra wybory a ty dalej będziesz brzydka ha ha ha ha
Nieporozumienie
Nieporozumienie 29.06.2020, 13:08
Co za ciemnogród. Elektorat składa się z nerwowych emerytów oraz zasiłkowców. Popatrzcie na wpisy posłów, jak i radnych po ogłoszeniu wyników jaki poziom reprezentują! Więcej rozsądku ludzie ! Jak można głosować na osobę, która namawia do nienawiści. Osoba reprezentująca nasz kraj bierze udział w zbiórce finansowej na rzecz szpitali - jakaś parodia.
KOalicjant
KOalicjant 29.06.2020, 15:49
Kogo nazywasz ciemnym elektoratem ??? Nieporozumienie to ciebie zrobiło !!
do Koalicjant
do Koalicjant 29.06.2020, 16:08
Co za poziom. Chyba administrator nie czyta wiadomości. To się nazywa „mowa nienawiści”.
Logik
Logik 29.06.2020, 15:22
Te @Nieporozumienie, a Ty to ten nerwowy emeryt czy zasiłkowiec?, bo przecież też jesteś "elektorat".
Józef
Józef 29.06.2020, 13:03
Cieszę się że ludzie mądrze głosowali poza wyjątkami i szkoda że Pan Prezydent A. DUDA nie zdobył 51% ale w ll turze to już nie będzie niespodzianki i wygra PAD
Otton
Otton 29.06.2020, 12:14
Lubań i Świeradów - a ta reszta to ogłupiona dalszymi obietnicami gawiedź. Za 30 srebrników sprzedadzą nawet demokrację i Konstytucję.
KOalicjant
KOalicjant 29.06.2020, 15:54
Ogłupiony elektorat ??? Tak zgadza się !! Wyciągnęli z kapelusza jakiegoś trzaskowskiego z łapanki po Kidawie Błońskiej, który zasłynął wylaniem fekalii do Wisły ... a ogłupiona reszta gawiedzi zaczęła głosować na tego warszawskiego hydraulika !!! Tyle w temacie tej gawiedzi ....
regent
regent 29.06.2020, 14:40
Ja, ja Otton. Sehr gut! A ty za ile srebrników jesteś opłacany przez niemiecką agenturę spod znak (P)oniemieckich (O)nuc?
Regret
Regret 29.06.2020, 17:43
@regent - Don't make a village !
Jola
Jola 29.06.2020, 17:23
Ale ty jednak jesteś glupi
Annasz
Annasz 29.06.2020, 12:08
Jak widać w mieście lud ma trochę więcej rozumu - i nie idzie jak cielęta za ogłupiającymi obietnicami. Kościół z radyjem co_Maryja zarządzają gorące modły w intencji... Widmo odsunięcia od cycka nie daje im spać po nocach.
Iza
Iza 29.06.2020, 13:04
Ale głupol to pisał masakra że taki prymityw zabiera głos
Kiełczewska
Kiełczewska 29.06.2020, 14:24
A jeszcze głupszy prymityw odpowiada!!!
Rozbawiony
Rozbawiony 29.06.2020, 17:24
Samokrytyka?.
Tttttttttt
Tttttttttt 29.06.2020, 12:53
O czym ty mówisz jakiego rozumu? Żrą więcej marketowych pomyj i wyzarlo pamięć jak to było za popaprancow. Jeszcze wyleźć na ratusz i się wykrzycz jestem taki mundry taki mundry że założą mi marynareczke z zadlugimi rękawami.
?
? 29.06.2020, 12:49
Według twojego małego rozumku.
Baska
Baska 29.06.2020, 11:48
Brawo wyborcy z Lubania i Świeradowa. Tak trzymać w Ii turze.
Kiełczewska
Kiełczewska 29.06.2020, 14:22
Brawo!! Wiwat Świeradów!!! Miasto w większości ludzi imteligentnych na poziomie z mniejszością nierobów 500+.
AD
AD 29.06.2020, 19:14
Żal mi takich pustaków co rozumu wogole nie mają i oceniają 🤦‍♀️🤦‍♀️
Szanuj innych
Szanuj innych 29.06.2020, 17:36
Oto komentarz zwolennika (zwolenniczki) tolerancyjnego myślenia i nie dzielenia Polaków, pełen szacunku dla inaczej myślących i głosujących. Ci co głosowali na Trzaskowskiego to inteligentni, ci co na Dudę to nieroby. Gdzie szacunek dla współobywateli mających inne zdanie?.

Pozostałe