Lubań Razem o tym co słychać w mieście

  • 25.06.2020, 14:54 (aktualizacja 25.06.2020, 15:15)
  • Lubań Razem
Lubań Razem o tym co słychać w mieście ŁCR

Podziel się:

Oceń:

Na profilu społecznościowym radnych Lubań Razem ukazała się garść informacji na temat tego co aktualnie dzieje się w mieście. Krótkie informacje dotyczą remontów cząstkowych dróg oraz modernizacji oświetlenia.

I W dniu dzisiejszym otworzono oferty, które wpłynęły do Urzędu Miasta Lubań na remonty cząstkowe dróg oraz wykonanie remontów z kostki typu „Polbruk” i nawierzchnię szutrową. W pierwszym przypadku najkorzystniejszą ofertę złożyła firma z Jeleniej Góry, w drugim nasz lokalny wykonawca. Po sporządzeniu protokołu z przetargu i jego zatwierdzeniu przez Burmistrza Miasta Lubań informacja zostanie umieszczona na BIP.

II Jeszcze dziś (najpóźniej jutro) powinno ukazać się w Biuletynie Informacji Publicznej ogłoszenie o przetargu na wykonanie oświetlenia części ulicy Polnej. Docelowo w tzw. odnogach wspomnianej ulicy ma być postawionych kilka punktów świetlnych, o które wnioskowali mieszkańcy osiedla. Środki na ten cel zostały zabezpieczone w budżecie miasta Lubań.

III Trwają prace nad sfinalizowaniem wymaganej prawem dokumentacji w ramach planowanego zadania inwestycyjnego: Modernizacja oświetlenia na energooszczędne. Modernizacja będzie dotyczyć kolejnych (większych) obwodów oświetleniowych w naszym mieście. Wymienione zostaną oprawy na energooszczędne. Tam, gdzie będzie to konieczne również słupy. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku na ten cel samorząd miasta wydatkował prawie 170 tyś. złotych. W tym roku w budżecie na ten cel zabezpieczono 150 tyś. złotych.

Lubań Razem

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mona
Mona 26.06.2020, 16:11
Tak, powinny stanac pojemniki na bio!!! Konuecznie, poniewaz wywozicie galezie po rozach, cieciu drzew, winogrinie i inne grube bio odpady rolnikowi na pole. SKANDAL, tak jest pieinno to byc nakaz dla wszystkich dzialkowiczow.
Hogsofwar
Hogsofwar 26.06.2020, 08:04
U mnie na rodzinnych ogródkach działkowych Rada Miasta uchwaliła ustawę że dostarczy pojemniki na szkło , papier , plastik i każą sobie płacić miesięcznie 2,50 lub 12,50 za sezon . Ja się pytam jakim prawem każecie mi płacić za coś czego nie wytwarzam ???? . Jaki papier plastik i szkło ja na działkach produkuje ??? . Zrobię wszystko by tego nie płacić . A już jak chcecie dawać śmietnik to tylko na bio odpady
kawa
kawa 25.06.2020, 23:22
Zapraszam burmistrzyka na ul. Łukasiewicza, nawierzchnia jak marzenie.
obserwator społeczny
obserwator społeczny 25.06.2020, 23:18
Póki co należałoby zrobić przegląd oświetlania i zredukować ilość latarni usytuowanych zbyt blisko jedna obok drugiej np.na ul.Starolubanskiej.
emeryt
emeryt 25.06.2020, 21:53
Pytanie do radnych. Na ogrodkach dzialkowych pojawila sie informacja ze panowie radni uchwalili ze nalezy placic co miesiac 5 zl za wywoz smieci wiec pytam do czego i gdzie skladac te smieci ???Czekam na odpowiedz.

[email protected]

Pozostałe