OSP Ubocze z promesą na zakup wozu bojowego

  • 25.06.2020, 09:05 (aktualizacja 25.06.2020, 10:32)
  • Red.
OSP Ubocze z promesą na zakup wozu bojowego OSP Ubocze

Podziel się:

Oceń:

Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu wręczono promesy na zakup wozów bojowych dla jednostek OSP na Dolnym Śląsku. Promesę otrzymali m.in. strażacy z Ubocza.

Promesy przewidują zakup 37 wozów dla jednostek OSP na Dolnym Śląsku, w tym dwóch ciężkich, 31 średnich i czterech lekkich. W sumie na wszystkie zakupy zostanie wydane prawie 27 mln zł. Fundusze pochodzą z resortu spraw wewnętrznych i administracji, z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, z odpisów od firm ubezpieczeniowych (tymi funduszami dysponuje komendant główny PSP) oraz budżetów lokalnych samorządów, na terenie których działają strażacy. Wśród jednostek, które otrzymały taką promesę znaleźli się strażacy z OSP Ubocze w powiecie lwóweckim. 

Naszą jednostkę reprezentował prezes zarządu Ryszard Karaczun, burmistrz gminy i miasta Gryfów Śląski pan Olgierd Poniźnik oraz Komendant powiatowy PSP w Lwówku śląskim Mariusz Mróz. Jeszcze raz wielkie, dziękuje dla Senatora RP pana Rafał Ślusarz, pana Burmistrza Olgierda Poniźnika, Komendanta PSP Mariusza Mroza, radzie gminy i miasta Gryfów w szczególności Markowi Niebylskiemu i Krzysztofowi Szczerbickiemu, i wielu ludziom dobrej woli - przekazują wiadomość strażacy na profilu w mediach społecznościowych. 

Wozy bojowe dla jednostek OSP mają zostać zakupione i przekazane jeszcze w tym roku. 

Red.

Zdjęcia (3)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Świadek
Świadek 25.06.2020, 16:16
Niestety taka jest brzydka prawda..
Na układy nie ma rady
Na układy nie ma rady 25.06.2020, 14:44
Dobra zmiana, chyba dobre układy. Szacunek dla druhów ale samochód pozyskali przez układy z senatorem . Fajnie , że chłopaki działają od kilku lat porządnie.

*Nie są nawet ksrg- najwięcej wyjazdów to 30 w całym roku (słabo jak na nowy wóz a po drugie inne jednostki odrzucili bo mają za mało wyjazdów ok. 60 a tu 30 wystarczy)
* Nie mają gdzie go garażować bo remiza jest zamala. Czyli będą trzymać go u strażaka w stodole? Fajnie , że zbieracie złom na garaż i chcecie zrobić dostawke.
* W okolicy są jednostki , które mają więcej wyjazdów i też starały się o dofinansowanie ale z samej góry poszedł rozkaz , że wóz ma iść akurat dla nich.

To nie jest atak w stronę strażaków z ubocza ale układów z senatorem Rafałem S.


kaj
kaj 25.06.2020, 10:43
Dobra zmiana brawo.

Pozostałe