Z policjantami możesz sprawdzić stan techniczny autobusu

  • 24.06.2020, 09:10
  • Źródło: KPP Lubań
Z policjantami możesz sprawdzić stan techniczny autobusu Policja Dolnośląska

Podziel się:

Oceń:

Zbliża się okres wakacyjny związany z licznymi wyjazdami dzieci i młodzieży. Dla ich opiekunów to czas szczególnego zainteresowania warunkami bezpieczeństwa podczas ich wypoczynku, w szczególności ich przejazdu w miejsce wypoczynku i w drodze powrotnej. Dla policjantów to wytężona praca w postaci kontroli pojazdów, trzeźwości i uprawnień kierujących, stanu technicznego samochodów i autokarów przewożących dzieci. Wszystkie działania związane są w trosce o bezpieczeństwo naszych bliskich.

Jak co roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu rozpoczęli akcję „Bezpieczne wakacje”. Czuwają nad bezpieczeństwem sprawdzając trzeźwość i uprawnienia kierowców, ale też prędkość i stan techniczny samochodów osobowych i autokarów. Szczególną uwagą objęci są kierowcy pojazdów przewożących dzieci i młodzież. Na drogach prowadzących do miejscowości, w których zorganizowane zostały kolonie bądź półkolonie, jest zdecydowanie więcej policyjnych patroli.

W związku z powyższym Komenda Powiatowa Policji informuje o możliwości sprawdzenia stanu technicznego autokarów przewożących dzieci i młodzież. O sprawdzenie autokaru można zwrócić się do Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu pisemnie bądź telefonicznie pod numerem telefonu 75 722 90 00 z co najmniej 3 – dniowym wyprzedzeniem terminu kontroli. Policjanci uzgodnią termin kontroli autokaru oraz miejsce kontroli.

Źródło: KPP Lubań

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe