Minister zdrowia zapowiada drugą falę koronawirusa

  • 23.06.2020, 09:52 (aktualizacja 23.06.2020, 10:22)
  • Red.
Minister zdrowia zapowiada drugą falę koronawirusa MZ

Podziel się:

Oceń:

Minister zdrowia Łukasz Szumowski, w rozmowie z PAP, zapowiedział że na jesieni spodziewana jest w Polsce druga fala zakażeń na koronawirusa. Wówczas mogą również wrócić bardziej restrykcyjne zasady sanitarne, w tym dotyczące noszenia maseczek.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski jest niemal pewien, że druga fala zakażeń na koronawirusa nadejdzie jesienią. W takim tonie wypowiadał się w rozmowie z Polską Agencją Prasową. 

Druga fala zachorowań zapewne będzie. Przyjdzie na jesieni, razem z sezonem grypowym - mówił dla PAP minister Szumowski i dodaje: Staramy się na nią przygotować, kontynuujemy zakupy środków ochrony i sprzętu. Mamy opracowany i przetestowany model powoływania szpitali jednoimiennych. Mamy doświadczenie w powoływaniu do życia izolatoriów. Dość dobrze radzimy sobie z szybkim zamykaniem ognisk. Na pewno kolejnego lockdownu już nie będzie. Myślę, że zakażeń może być więcej niż obecnie. 

Minister zdrowia Łukasz Szumowski dodaje również, iż z wyliczeń wynika, że ok 1,5 proc. społeczeństwa w naszym kraju ma przeciwciała i miało już kontakt z wirusem. 

Jesteśmy w trakcie badań osób, które jadą do sanatoriów. Na ponad 2 tys. wynik pozytywny zanotowaliśmy u 10. To pokazuje skalę wirusa w populacji - dodał w rozmowie z PAP. 

Szumowski przestrzegał również, że przy drugiej fali zachorowań nie ma mowy o powrocie do całkowitego lockdawnu, jednak mogą powrócić niektóre restrykcje również te dotyczące noszenia maseczek nie tylko w zamkniętych pomieszczeniach. W tej ostatniej kwestii widać duże "poluzowanie" wśród mieszkańców, również Lubania. Wiele osób nie zakrywa twarzy np. w sklepach czy autobusach, a to wciąż obowiązek. 

Red.

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzysiek
Krzysiek 24.06.2020, 07:45
Do Redakcji:
Po jaką cholerę powtarzacie na siłę podobnie idiotyzmy jak "lockdawny"? Przecież nie da się tego normalnie czytać. To, że ktoś tak głupio formułuje swoje wypowiedzi, nie oznacza że musimy je dosłownie cytować.
Hebel
Hebel 24.06.2020, 00:22
Ciekawe
kwintet smyczkowy
kwintet smyczkowy 23.06.2020, 13:29
Czy nie wystarczy odpowiednie "odkażanie"? O tym owieczki TVP Info nie poinformuje.
===========
Dwa tygodnie po publikacji filmu Sekielskich, późnym wieczorem karetka pogotowia przywiozła na oddział szpitalny w Kaliszu pana biskupa Edwarda Janiaka – hierarcha miał problemy z wysławianiem się – lekarze podejrzewali początkowo udar mózgu. Kiedy to wykluczono okazało się, że pan biskup przeholował z „odkażaniem” alkoholem ponieważ uzbierało mu się we krwi 3.44 promila. Na ranem po trzeźwiących kroplówkach odwieziono go do domu – czyli na kurialne pałace.
+++++++++++
https://natemat.pl/312599,bisk…
Janisław
Janisław 23.06.2020, 14:11
A to już taki teraz zwyczaj że z izb wytrzeźwień będą "pacjentów" odwozić do domów?
Przecież ze szpitala w Kaliszu na Poznańskiej do Kurii na ul. Widok jest tylko 10 minut spacerkiem.
Miromir
Miromir 23.06.2020, 12:38
Wydaje się, że restrykcje wrócą wcześniej. Władze, również te samorządowe nic nie robią aby dyscyplinować społeczność - ani Starosta, ani Burmistrz a już w ogóle leniwy Sanepid "osiedli dla laurach" bo zachłysnęli się okresowym poluzowaniem. Oczęta wam się rychło otworzą... Dlaczego w sklepach obsługują klientów bez maseczek? Dlaczego na lubańskim targowisku nie ma kontroli tych którzy są do tego powołani?

Pozostałe