Aktualizacja. Zdarzenie drogowe na DK 30

  • 22.06.2020, 20:35
  • red.
Aktualizacja. Zdarzenie drogowe na DK 30

Podziel się:

Oceń:

Są miejsca na DK 30, gdzie do wypadków dochodzi częściej niż zwykle.

Jednym z takich miejsc jest wjazd do Pisarzowic, blisko granicy Lubania, gdzie usytuowane jest ogrodnictwo i zjazd z „30” w kierunku miejscowości. Dziś właśnie w tym miejscu doszło do groźnej sytuacji na drodze.

Do zdarzenia doszło kilkanaście minut przed 18. Kierowca Forda Galaxy, który wyjeżdżał z ogrodnictwa twierdzi, że droga była pusta, a jadące od strony Lubania BMW pojawiło się nie wiedzieć kiedy. Kierowca BMW próbując uniknąć kolizji wykonał manewr, który zakończył się w głębokim przydrożnym rowie.

Chłopak w BMW musiał mieć niezapięte pasy, bo gdy przybiegłem na miejsce leżał nieprzytomny na kolanach pasażerki. - relacjonował nam mieszkaniec Pisarzowic. - Dopiero po dziesięciu minutach miał odzyskać przytomność - dodał świadek zdarzenia.

Podróżujący autami mogą mówić o szczęściu, bowiem auta uniknęły kolizji, a jedyną osobą, która odniosła obrażenia był kierowca BMW. Młody mężczyzna został przetransportowany do szpitala celem przeprowadzenia szczegółowych badań. 

Mieszkańcy okolicznych domów zwracają uwagę, że w miejscu tym dochodziło już do wypadków, w tym ze skutkiem śmiertelnym. Zwykle wspólnym mianownikiem wszystkich zdarzeń jest nadmierna prędkość, choć na tym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h.

Na miejsce dzisiejszego zdarzenia zadysponowano ZRM, policję, JRG Lubań oraz OSP Pisarzowice.

Aktualizacja

Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący vanem 68-latek wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącym samochodzie marki BMW prowadzonym przez 19-latka. W wyniku tego doprowadził do zderzenia i BMW się przewróciło. 19- latek nie wymagał hospitalizacji, a sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym. - poinformował dziś Grzegorz Szewczyk p/o oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu.

red.

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Posiadacz BMW
Posiadacz BMW 24.06.2020, 11:19
Oj,oj,oj ludzie ogarnięcie się i nie ocenianie marki bo statystyki z października 2019 roku pokazują,że BMW nie jest w czołówce sprawców wypadków tylko inne marki,więc proszę najpierw sprawdzić później oceniać tym bardziej,że teraz młody chłopak okazał się większymi umiejętnościami niż "doświadczony kierowca".Też jeżdżę BMW i jakoś nigdy nie miałem kolizji ani wypadku.Wiec szanujcie innych a nie oczerniacie nawet jak to nie BMW było sprawcą.
Marchew
Marchew 25.06.2020, 14:40
Buraku ty
Porcelanka
Porcelanka 24.06.2020, 09:02
Długa prosta po kończącej się dwupasmówce wyjeżdżając z Lubania jest znakomitym miejscem, by sprawdzić moc swojego silnika. Wielokrotnie to obserwowałem. Zakręt następujący na wyważeniu drogi to prawdziwa pułapka dla pędzących miłośników przyspieszenia. Wystarczy spojrzeć na przydrożne krzyże.
Django
Django 23.06.2020, 19:55
Po 60-tce każdy powinien mieć kontrolne badania wzroku co 6 miesięcy . Życie było by prostsze . Szkoda tylko auta które zostało poświęcone... ilu z nas miało podobne sytuacje, gdzie kierowca zatrzymuje się na stopie... a po chwili namysłu dochodzi do wniosku że jednak zdąży przyjechać przed nami :((
po 60
po 60 23.06.2020, 22:42
"Po 60-tce każdy powinien mieć kontrolne badania" a przed 40-ką każdy powinien mieć badania psychiatryczne i psychologiczne.
Xxx
Xxx 24.06.2020, 22:54
A ty jakie badania sobie robiłeś?
ola
ola 23.06.2020, 19:49
elo
Nie jestem za pisem
Nie jestem za pisem 23.06.2020, 19:40
Chyba nikt swiadomie nie wyjezdza przed kola innego samochodu !! Raz dwa gdyby bmw jechslo zgodnie z ograniczeniem 70km/h ma szanse na wyhamowanie przed autem ktore eymusza gdyz do wyjazdu z "kwiatkow" od zakrwtu ktory ogranicza widok na wyjazd jest kilka sporych metrow wiec mogloby byc to volvo seat audi czy bmw ten pan napewno nie jechał 70 czy 90:)) chyba ze nie zadzialaly hamulce:) sam jezdza ta droga od kilku lat.Dochodzeniowcem nie jesten lecz "staruchem" cytuje pana /pania ktory stwietdzil zs srednia wieku kierowcow rosnie :)jeżdżę w miarę przepisowo jak kazdy bo mslu jest ludzi ktorzy pattza na znaki i sie stosują to stwoerdzam ze chlopak musiał deptac nie obtazajac marki oczywiście
Fq
Fq 23.06.2020, 14:17
Co za ***stwo widza bmw i pisza glupoty a chlopak nie winny jechal prawidlowo tylko stary slepy dziad mu wymusil pierwszenstwo! Czytanie ze zrozumieniem sie klania uciekl do rowu i tylko rozbil sobie auto szkoda
dziad
dziad 23.06.2020, 22:46
winny "stary slepy dziad" a nie młody głupi
Gggg
Gggg 23.06.2020, 17:09
Nie żartuj sobie młody jeździ jak wariat. Na dodatek beszczelnie cwaniakuje. Z tego co młodzi mówią to już jego kolejne BMW
Kierowca F1
Kierowca F1 23.06.2020, 13:48
Dziadek wymusił pierszeństwo jadąc jak pipa a wy w komentarzu oceniacie tylko markę BMW który jechał prawidłowo. Można skończyć w rowie nawet jak ma się 50 w celu uniknięcia zdarzenia wszystko jest możliwe. Oby wam się nigdy to nie przydarzyło. Średnia wieku w Polsce jest coraz wyższa a przepisy nadal stoją i nie ma żadnych ale to żadnych ćwiczeń na refleks dla osób po 50. Gratulacje dalej głosujcie na PiS lub po i dziwcie się ze są wypadki.
 Zygmunt
Zygmunt 23.06.2020, 16:02
My nie oceniamy Marki mysiu pysiu my tylko przypominamy ze ta marka przyciaga nie nachalnie obdarzonych inteligecja rodakow statystyki statystyki dwa BMW w ciągu dnia na tej samej drodze i kolizja pod leśna mysku
Hanka
Hanka 23.06.2020, 14:04
No jechał BMW prawidłowo - jak sam przyznał - nie więcej niż 90 km/h
Cien
Cien 23.06.2020, 12:16
Setki marek ale co tam znów musiało BMW kierowcy tej marki to inna cywilizacja to tak jak madry chlop zawsze będzie miał mądrą kobietę ,a głupi zawsze głupią now inaczej tak zawsze kunta kinta kupi sobie bmw,
Kierowca Iveco
Kierowca Iveco 23.06.2020, 06:22
A tak w Lubaniu wczesnej tego dnia kierowca BMW śmiał się ze mnie na światłach ze zgasł mi bus po czym z piskiem opon i włączonym klaksonem wyprzedził mnie i gwałtownie zwolnił mi pod samą maskę..
Pozdrawiam
Wiktoryna
Wiktoryna 22.06.2020, 22:29
Przy prędkości nie większej niż 70 km/h wylądował w rowie? Acha .... - przecież to BMW!
zulu
zulu 23.06.2020, 09:35
Będziesz Miał Wypadek.
Ajwar
Ajwar 22.06.2020, 22:07
bmw wiadomo stan umysłu !!!

Pozostałe