Chodnik na Kazimierza Wielkiego. Sukces będzie miał wielu ojców!

  • 22.06.2020, 14:44 (aktualizacja 22.06.2020, 15:40)
  • eLuban pl
Chodnik na Kazimierza Wielkiego. Sukces będzie miał wielu ojców! Zdjęcie: pixnio.com

Podziel się:

Oceń:

Jest szansa, że jeszcze w tym roku kawałek chodnika w ciągu ul. Kazimierza Wielkiego w Lubaniu doczeka się remontu. W całej sytuacji jest zabawny aspekt i obrazuje go powiedzenie ”Sukces ma wielu ojców, a porażka jest sierotą”.

W najbliższych tygodniach samorząd Lubania zamierza wyremontować kilkusetmetrowy odcinek, mało uczęszczanego chodnika wzdłuż ul. Kazimierza Wielkiego na Osiedlu Piastów w Lubaniu. Chodzi o odcinek trotuaru między skrzyżowaniami z ul. Górniczą - czyli całe 253 metry. Cała sprawa jest patykiem po wodzie pisana, bowiem nie wyłoniono jeszcze wykonawcy, który inwestycję zrealizuje. Jednak już rozpoczęła się licytacja kto jest ojcem niedoszłego sukcesu.

Dziś w mediach społecznościowych, na dwóch opozycyjnych wobec siebie grupach, pojawiła się niemal identyczna wiadomość o wspomnianym fakcie. Podana informacja różniła się jedynie nazwiskami osób, które przypisały sobie zasługę za wkład włożony w załatwienie tej inwestycji.

Z jednej strony klub radnych Lubań Razem - radni od obecnego burmistrza - poinformował że:

O opisywany remont od dwóch, trzech lat zabiegał radny Stanisław Wisłocki oraz obecny z-ca BML Mateusz Zajdel.

Z drugiej radni klubu Nowy Lubań – radni od niedoszłego burmistrza - poinformowali:

Pragniemy poinformować, dzięki m.in. działaniom członka naszego klubu Pana Grzegorz Wieczorka zostanie przeprowadzona inwestycja, która ucieszy mieszkańców Osiedla Piastów. I nie tylko!

Sprawa jest zabawna, bowiem to prawda i to prawda. Radni jednego i drugiego klubu składali swoje wnioski o tą inwestycję. Radni pierwszego klubu nie uznali za stosowne wspomnieć o działaniach kolegi z opozycji, ten natomiast poczuł się urażony, że o nim nie wspomniano. Ot taka polityczna piaskownica i stąd dwa komunikaty.

Z jednej strony to trochę śmieszne, z drugiej trochę straszne. Zabawną jest myśl co się stanie w chwili gdy coś pójdzie nie tak. Czy wówczas równie chętnie radni będą o sobie pisali „ ja też, ja też”? Z drugiej robi się trochę straszno, bo po samorządowcach oczekujemy, że nie będą wchodzili w buty krajowych polityków, którzy z mijania się z prawdą uczynili sztukę.

O tym, czy wykonawca zostanie wyłoniony dowiemy się 25 czerwca.

eLuban pl

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Anna
Anna 23.06.2020, 07:33
Mam nadzieję, że chodzi o chodnik między K. Wielkiego, a ulicą Górniczą. Wygląda tragicznie po każdym deszczu, kiedy to po całej jego szerokości robią się kałuże.
W tej sprawie pisałam kiedyś do burmistrza.
Krzysiek
Krzysiek 23.06.2020, 06:30
Wywieźmy w końcu na taczkach ich opasłe *** na taśmę do szumacherni i tam niech się licytują.
Srutututu
Srutututu 22.06.2020, 20:56
Zapomnieli się pochwalić, wybudowanym przez Spółdzielnię chodnikiem przy Krzywoustego, po którym nikt nie chodzi.
Jarek
Jarek 22.06.2020, 19:26
Ekipa Słowińskiego tak się skompromitowała, że szuka byle pretekstu aby ogłosić kolejny sukces. A mieszkańcy i tak wiedzą swoje.
Szyderca
Szyderca 23.06.2020, 08:59
Największym sukcesem ostatnich miesięcy było pomalowanie przystanku :)

Pozostałe