Niebezpieczna kolizja z udziałem motocyklisty

  • 19.06.2020, 13:34
  • asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Niebezpieczna kolizja z udziałem motocyklisty KPP w Lubaniu

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu pracowali na miejscu groźnie wyglądającej kolizji drogowej z udziałem motocyklisty i pojazdu osobowego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynikało, że 55-letni kierowca motocykla wyprzedzał w miejscu niedozwolonym oznaczonym zakazem wyprzedzania i wjechał pod nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd osobowy.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na DK-30 na trasie Gryfów Śląski - Lubań. Z informacji wynikało, że doszło do zderzenia motocyklisty z pojazdem osobowym.

Na miejscu jako pierwsi pojawili się funkcjonariusze z Gryfowa Śląskiego oraz straż pożarna. Następnie rozdysponowany został patrol z Posterunku Policji w Olszynie oraz lubańska „drogówka”.  Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynikało, że 55-letni motocyklista, wyprzedzał w miejscu niedozwolonym (podwójna linia ciągła). Podczas tego manewru kierujący uderzył w prawidłowo nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd osobowy, którym kierował 65-letni mieszkaniec gminy Olszyna. Kierujący motocyklem następnie odbił się od tego pojazdu i uderzył w kolejny pojazd osobowy, prowadzony przez mieszkańca Lubania. Kierujący w trakcie zdarzenia byli trzeźwi. Przybyły na miejsce zespół pogotowia zadecydował o przewiezieniu kierowcy motocykla na badania. Na szczęście nie doznał poważniejszych obrażeń ciała.

Droga Krajowa K-30 pełni rolę ostatniego przed granicą państwową bezpośredniego połączenia dla innych dróg. Natężenie ruchu na jej odcinkach jest ogromne nie tylko ze strony pojazdów osobowych ale i także ciężarowych. Co roku zauważalna jest większa liczba jednośladów na naszych drogach mowa tu o motocyklach i rowerach. Jest to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli najbardziej narażona na zdarzenia drogowe z ich udziałem. Wypadki jednośladów stanowią duży problem, gdyż pociągają za sobą bardzo poważne skutki. Wystarczy chwila nieuwagi, gwałtowny manewr i może dojść do nieszczęścia.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Motocyklista czy też rowerzysta podczas kolizji z samochodem ma znikome szanse na przeżycie czy wyjście ze zdarzenia bez obrażeń. Pamiętajmy, że brawura może nas „zgubić”. Bądźmy rozsądni i ostrożni. Kierowcy „noga z gazu”.

asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Zdjęcia (6)

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Hans
Hans 21.06.2020, 09:48
Motorowe cip.... i na tory!!!!!!
Motocyklista
Motocyklista 20.06.2020, 17:36
A mówią że to chłopaki na ścigaczach zawsze powodują wypadki....
Motory won
Motory won 20.06.2020, 09:14
Niestety czubek przeżył i dalej będzie szalał aż w końcu kogoś zabije !!!
kawa
kawa 19.06.2020, 23:33
Ale bełkot.
Harnaś
Harnaś 19.06.2020, 17:17
Wyprzedzanie w miejscach niebezpiecznych i niedozwolonych z innych względów (np. podwójna ciągła) to nagminne u motocyklistów. Oni po prostu takich znaków na jezdni nie widzą czyli nie uznają za obowiązujące.

Pozostałe