28 cudzoziemców złamało prawo

  • 19.06.2020, 10:34 (aktualizacja 19.06.2020, 13:22)
  • Źródło: SG Zgorzelec
28 cudzoziemców złamało prawo zinfo.pl

Podziel się:

Oceń:

Funkcjonariusze NOSG przez ostatnie trzy miesiące skupiali się na realizowanych kontrolach w ramach tymczasowo przywróconej kontroli granicznej.

Tymczasowo przywrócona kontrola graniczna zakończyła się 13 czerwca 2020 roku. Realizowana była od 15 marca i zaangażowała wszystkich funkcjonariuszy z Placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, a także z innych oddziałów i ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Jednakże już od jej zakończenia funkcjonariusze z placówek NoOSG z dużym zaangażowaniem wrócili do realizacji pozostałych ustawowych zadań. Obecnie skupiają się na kontrolach legalności pobytu oraz kontrolach legalności zatrudnienia cudzoziemców na terytorium Polski. 

W trakcie ostatnich 4 dni funkcjonariusze z Placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili i zatrzymali 28 cudzoziemców, którzy złamali prawo.  W trakcie kontroli legalności pobytu, z uwagi na przeterminowany pobyt na terytorium państw Schengen zatrzymano 11 obywateli Ukrainy, 3 obywateli Gruzji, 1 obywatela Mołdawii i 1 Białorusina. Wobec cudzoziemców wydano już decyzje o zobowiązaniu do powrotu z określonym czasowym zakazem wjazdu na terytorium Państw Strefy Schengen i naszego kraju. Za przekroczenie granicy wbrew przepisom zatrzymano 10 obywateli Ukrainy. Zatrzymano również obywatela Litwy, który przez granicę przewoził narkotyki. Do zatrzymania doszło w pobliżu Świecka. Tam funkcjonariusze wytypowali do kontroli samochód osobowy z litewskimi tablicami rejestracyjnymi. W trakcie kontroli pojazdu funkcjonariuszom towarzyszył psa służbowy szkolony do wykrywania narkotyków. Dzięki niezawodnemu węchowi psa udało się ujawnić w aucie marihuanę i haszysz, które jak twierdził 52-letni cudzoziemiec są dla jego użytku. Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany w charakterze podejrzanego. Cudzoziemiec przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze 1 miesiąca pozbawienia wolności w zawieszeniu na 1 rok próby.

Natomiast funkcjonariusze SG z Wrocławia zatrzymali 34-letnią obywatelkę Ukrainy. W trakcie kontroli jej dokumentów wyszło na jaw, iż jest poszukiwana na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Cudzoziemka poszukiwana przez węgierskie służby za fałszerstwo dokumentu podróży przekazana została wrocławskiej Policji.

Źródło: SG Zgorzelec

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe