Przełom w zgorzeleckiej radioterapii?

  • 19.06.2020, 10:28 (aktualizacja 19.06.2020, 13:21)
  • Źródło: zinfo.pl
Przełom w zgorzeleckiej radioterapii? zinfo.pl

Podziel się:

Oceń:

Minister Zdrowia zapowiada, że w najbliższych tygodniach sprawa zgorzeleckiego ośrodka może zostać rozstrzygnięta. Przypomnijmy, że przy szpitalu powstało centrum radioterapii Ametyst, które ze względu na brak kontraktu z NFZ nie przyjmuje pacjentów onkologicznych.

W niedzielę 14 czerwca Minister Łukasz Szumowski w rozmowie z redaktorem Gazety Polskiej Tomaszem Sakiewiczem udzielił obszernej i chyba najbardziej konkretnej jak do tej pory odpowiedzi na pytanie: co dalej ze zgorzelecką radioterapią?

Minister powiedział, że w naszym regionie funkcjonują 3 ośrodki radioterapii i teoretycznie ta ilość powinna zaspokajać potrzeby okolicznych miejscowości, ale z tego rodzaju terapii korzystają przecież ludzie chorzy i tutaj istotny jest również komfort pacjenta. Z całą pewnością konieczność dojeżdżania kilkudziesięciu kilometrów do np. Jeleniej Góry, komfortowa nie jest. Wielu pacjentów, zwłaszcza w bardziej podeszłym wieku, rezygnuje z radioterapii właśnie z tego powodu.

- Już kilka miesięcy temu rozważano zakontraktowanie świadczeń radioterapii w Zgorzelcu, ale do tego nie doszło z powodu epidemii koronawirusa - powiedział Łukasz Szumowski. Zapowiedział też, że: W ciągu tygodnia czy dwóch, będziemy wracali do nowych konkursów i wtedy będziemy rozpatrywali również ośrodek radioterapii w Zgorzelcu.

Czy to naprawdę światło w tunelu, czy tylko przedwyborcze czcze obietnice? Najbliższe tygodnie pokażą.

Cały wywiad zobaczycie TUTAJ - o radioterapii od 25 minuty.

Źródło: zinfo.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe