Nowy Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

  • 18.06.2020, 10:31 (aktualizacja 18.06.2020, 12:10)
  • Źródło: NOSG
Nowy Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej NOSG

Podziel się:

Oceń:

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek Komendanta Głównego Straży Granicznej mianował od 17 czerwca 2020 roku płk SG Tomasza Michalskiego na stanowisko Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Płk SG Tomasz Michalski został formalnie Komendantem Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Od 17 grudnia ub. roku pełnił obowiązki komendanta po odejściu z tego stanowiska gen. bryg SG Wojciecha Skowronka.

Wczoraj płk SG Tomasz Michalski na podstawie decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek Komendanta Głównego Straży Granicznej mianowany został na stanowisko Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Płk SG Tomasz Michalski ma 48 lat, jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także absolwentem Studium Oficerskiego w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie. Służbę w Straży Granicznej rozpoczął w 1997 roku, od początku był związany z pionem operacyjno-śledczym. Od 2013 roku płk SG Tomasz Michalski zajmował stanowisko Zastępcy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Natomiast od 17 grudnia 2019 roku pełnił obowiązki Komendanta NOSG.

Płk SG Tomasz Michalski był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany za wzorową służbę, m.in. Złotym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej, Brązowym Medalem Za Zasługi Dla Obronności Kraju, Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Policji, Odznaką Straży Granicznej oraz innymi resortowymi odznaczeniami za zasługi m.in. dla Państwowej Straży Pożarnej i Krajowej Administracji Skarbowej.

Źródło: NOSG

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe