Policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących

  • 18.06.2020, 10:26 (aktualizacja 18.06.2020, 12:13)
  • Źródło: KPP Lwówek Śląski
Policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących

Podziel się:

Oceń:

Funkcjonariusze lwóweckiej Komendy Powiatowej Policji zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących. Byli to zarówno kierujący samochodami osobowymi jak również rowerzyści.

Podczas patrolu terenu wiejskiego w miejscowości Kotliska został zatrzymany 57-letni kierujący pojazdem Opel Astra mieszkaniec powiatu bolesławieckiego. Mężczyzna wydmuchał 0,6 promila.

W Ustroniu 58-letni mężczyzna poruszający się rowerem w wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila.

Następnie ok. godziny 17 funkcjonariusze zatrzymali we Lwówku Śląskim 27-letniego mężczyznę, który poruszał się Oplem Corsa. Zachowanie kierującego wzbudziło podejrzenie u policjantów. Badanie na alkohol wykazało wynik negatywny. Natomiast badanie na zawartość środków odurzających urządzeniem Alere wykazało, że mężczyzna znajduje się pod wpływem amfetaminy i metamfetaminy. Kierującemu została pobrana krew do badań celem stwierdzenia dokładnego stężenia.

W tym samym czasie inny patrol policji w Zbylutowie zatrzymał dwóch kierujących rowerami, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu. 41-letni mężczyzna z wynikiem 0,3 promila. Drugi mężczyzna okazał się być niechlubnym rekordzistą tego dnia. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało wynik ponad 2,6 promila.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem jakim jest rower jest wykroczeniem, o którym mówi art. 87 kodeksu wykroczeń. Osoba popełniająca ten czyn podlega karze aresztu lub grzywny.

Do powyższego grona dołączył również 20- letni kierujący Seatem Cordoba, który we Wleniu uderzył w krawężnik, a następnie próbował uciec z miejsca. Po przyjeździe policjantów okazało się, że młody mężczyzna ma prawie 0,5 promila w wydychanym powietrzu, a ponadto ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 20-latek za swój czyn odpowie przed sądem.

Źródło: KPP Lwówek Śląski

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Florentyna
Florentyna 20.06.2020, 09:34
Sześciu to lubańscy policjanci łapią w ciągu pól roku... Czyli po nauki naszych posyłać od czasu do czasu do Lwówka Śląskiego
Malik
Malik 19.06.2020, 13:01
Zapraszamy do Miloszowa rano w dni robocze :-)

Pozostałe