23 przypadki koronawirusa w ZOL

  • 17.06.2020, 09:22 (aktualizacja 17.06.2020, 11:42)
  • Źródło: Muzyczne Radio
23 przypadki koronawirusa w ZOL 24jgora.pl

Podziel się:

Oceń:

Wśród personelu i podopiecznych Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Bukowcu w powiecie jeleniogórskim potwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem.

ZOL poddano izolacji. Jest to podmiot prywatny działający jako oddział w ramach szpitala Bukowiec. Póki co ewakuacja nie jest konieczna. Pobierane są wymazy od kolejnych osób. Oddział podzielono na dwie strefy-czerwoną (zarażona) i zieloną (wolna od koronawirusa). W placówce przebywa 60-ciu podopiecznych.

Jak podaje Muzyczne Radio zakażonych jest 20 pacjentów i trzy osoby z personelu. Stwierdzone zakażenia spowodowały wstrzymanie planowych przyjęć na oddziały ginekologii i chirurgii. Zamknięto wszystkie izby przyjęć.

28 czerwca w szpitalu w Bukowcu miał działać punkt wyborczy. Szpital wystąpił z prośbą do Komisarza Wyborczego by placówkę skreślić z listy obwodów. Z naszych informacji wynika , że jedna z 3 zakażonych osób personelu medycznego w ZOL jest bliską krewną urzędniczki pracującej w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze. Wydział został zamknięty a urzędniczka która nie miała bezpośredniego kontaktu z klientami Wydziału została poddana testom. Dziś (17.06) mają być znane wyniki.

Źródło: Muzyczne Radio

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe