Napadł z nożem

  • 16.06.2020, 08:34 (aktualizacja 16.06.2020, 12:22)
  • Źródło: KMP Jelenia Góra
Napadł z nożem

Podziel się:

Oceń:

Na miesiąc do aresztu trafił 20-latek zatrzymany za rozbój. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w Jeleniej Górze. Mężczyzna zastraszył pokrzywdzonego nożem, a następnie go okradł. Jego łupem padł telefon komórkowy, 15 zł oraz bluza sportowa. Napastnik w ręce policjantów wpadł jeszcze tego samego dnia.

Policjanci Wydziału Prewencji z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 20-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 10 czerwca br. w godzinach popołudniowych na jednej z ulic Jeleniej Góry. Napastnik zaczepił pokrzywdzonego siedzącego na ławce, a następnie zastraszył go nożem i okradł. Jego łupem padł telefon komórkowy, bluza oraz 15 zł. Po zdarzeniu sprawca uciekł.

Pokrzywdzony o przestępstwie powiadomił policję. Funkcjonariusze na podstawie zebranych w tej sprawie informacji, a także na podstawie uzyskanego od pokrzywdzonego rysopisu jeszcze tego samego dnia zatrzymali idącego ulicą podejrzewanego o ten czyn mężczyznę.

20-latek trafił do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Za popełnione przestępstwo grozić mu może do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej 12 czerwca br. zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 1 miesiąc.

Źródło: KMP Jelenia Góra

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe