Próbował wyjść przez okno po linie splecionej z ubrań

  • 16.06.2020, 08:30 (aktualizacja 16.06.2020, 12:24)
  • Źródło: 24jgora.pl
Próbował wyjść przez okno po linie splecionej z ubrań 24jgora.pl

Podziel się:

Oceń:

Niecodzienna interwencja straży pożarnej w Szklarskiej Porębie. Strażacy udzielali pomocy mężczyźnie, który próbował się wydostać z mieszkania przez okno, po linie splecionej z ubrań.

Cała sytuacja wzbudzała spore zainteresowanie przechodniów, którzy zatrzymywali się przed budynkiem by zrobić zdjęcie telefonem lub nakręcić filmik. Jedynymi osobami które zareagowały prawidłowo było dwóch nastoletnich druhów z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Obaj chłopcy, nie tracąc czasu natychmiast przystąpili do działania. Wezwali służby, pobiegli po drabinę i bezpiecznie sprowadzili mężczyznę na ziemię. W tym czasie dorośli przechodnie bezczynnie i bezmyślnie przyglądali całej akcji.

Nienaturalne zachowanie mężczyzny szybko też znalazło wytłumaczenie. 60. latek jest osobą po przebytych dwóch wylewach i ma obecnie ograniczoną zdolność rozpoznawania swoich czynów. Niemniej gdyby nie postawa dwóch młodych strażaków, mężczyzna mógł doznać poważnych obrażeń.

Gdy na miejsce dotarła straż pożarna, schorowany mężczyzna był już bezpieczny na ziemi. Udzielono mu pierwszej pomocy a wezwana karetka pogotowia zabrała go do szpitala. Grześkowi i Patrykowi z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Szklarskiej Porębie gratulujemy odpowiedzialności i wspaniałej postawy, której nie powstydziliby się dorośli, zawodowi ratownicy.

Źródło: 24jgora.pl

Zdjęcia (9)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tobi
tobi 16.06.2020, 14:00
Brawo dla młodych za odwagę i zaradność.

Pozostałe