Po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

  • 16.06.2020, 08:22 (aktualizacja 16.06.2020, 12:25)
  • Źródło: SG Zgorzelec
Po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Podziel się:

Oceń:

Funkcjonariusz z Placówki Straży Granicznej ze Zgorzelca będąc po służbie udaremnił dalszą jazdę totalnie pijanemu kierowcy.

Uwagę funkcjonariusza Straży Granicznej, zwrócił samochód osobowy marki Citroen C4, który wymusił na nim nagłe hamowanie wjeżdżając na sąsiedni pas ruchu. Funkcjonariusz zawrócił i pojechał za Citroenem, który poruszał się „wężykiem” ulicami Pieńska na Dolnym Śląsku.

Kierowca wielokrotnie wjeżdżał na chodnik zarówno z prawej jaki i z lewej strony jezdni. W pewnym momencie jadąc chodnikiem prawie potrącił idącą nim dziewczynkę, która w ostatnim momencie odskoczyła na trawnik. Auto nagle zatrzymało się w osiedlowej uliczce.

Funkcjonariusz Straży Granicznej wykorzystał ten moment i natychmiast podbiegł do pojazdu. Okazało się, że kierowca Citroena jest zupełnie pijany. Funkcjonariusz wyjął kluczyki ze stacyjki, nakazał mężczyźnie zostać w aucie i powiadomił Policję. Do przyjazdu patrolu Policji kierowca próbował wielokrotnie wyjść z pojazdu, szarpał funkcjonariusza i starał się uciec.

Wezwany na miejsce patrol Policji stwierdził, że mężczyzna to 64-letni mieszkaniec Pieńska. W swoim organizmie miał 2,5 promila alkoholu.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą policjanci z komisariatu w Pieńsku. 

Źródło: SG Zgorzelec

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe