Powstanie kładka nad Zbiornikiem Leśniańskim

  • 15.06.2020, 12:43 (aktualizacja 15.06.2020, 21:49)
  • red.
Powstanie kładka nad Zbiornikiem Leśniańskim

Podziel się:

Oceń:

Mamy znakomitą wiadomość dla turystów, spacerowiczów oraz miłośników jazdy na rowerze. W niedalekiej przyszłości w miejscu, gdzie znajdują się pozostałości po wysadzonym podczas II wojny światowej moście nad Zbiornikiem Leśniańskim powstanie kładka.

Temat budowy przeprawy nad Zbiornikiem Leśniańskim poruszany był już w przeszłości. Aby inwestycja mogła być zrealizowana do porozumienia musiały dojść dwie gminy - Olszyna oraz Leśna. - Na temat budowy kładki rozmawiałem ze śp. Mirosławem Markiewiczem. Wówczas nie udało nam się znaleźć wspólnego języka i burmistrz Leśnej nie wyraził zgody na budowę przeprawy - powiedział nam Leszek Leśko, burmistrz Olszyny.

Temat jednak nie umarł i ostatnio wrócił na tapetę. - Po jednej stronie zbiornika jest gmina Leśna, a po drugiej gmina Olszyna. Odcinek trasy jest w ciągu drogi powiatowej, która przechodzi przez teren ośrodka wypoczynkowego w Bożkowicach. W związku z tym jestem po rozmowie zarówno z panem starostą lubańskim Walerym Czarneckim, jak również burmistrzem Leśnej Szymonem Surmaczem. Nie ukrywam, że przymierzamy się do wspólnego sfinansowania budowy kładki łączącej dwie gminy - zdradził Leszek Leśko.

Kładka będzie miała charakter pieszo-rowerowy. Ale to nie jedyna inwestycja jaką planują gminy. - Swego czasu składaliśmy wnioski o ciąg ścieżek rowerowych, które m.in. połączyłyby obie gminy w okolicy zbiornika. Niestety szef gminy Leśna wcześniej także nie był zainteresowany tematem. Obecny włodarz Leśnej jest już zainteresowany i jest realna szansa, że powstaną - dodał burmistrz Olszyny.

- W związku z koronawirusem inwestycja nie zostanie zrealizowana w tym roku. Wynika to z braku środków na każdym kroku. Ale w niedalekiej przyszłości moje marzenie jakim jest połączenie obu gmin w miejscu tak zwanego "zwalonego mostu" powinno się spełnić - zakończył włodarz Olszyny.

red.

Komentarze (55)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

LL
LL 20.06.2020, 09:12
Burmistrz Olszyny wybuduje te kładkę pod warunkiem że będzie się nazywała jego imieniem i nazwiskiem, a zbiornik będzie się nazywał Jezioro Olszyńskie :) Prędzej mi kaktus wyrośnie jak ten człowiek coś wybuduje a nawet jeżeli to prowizorka Made in Leszek
tobi
tobi 22.06.2020, 14:41
Zobaczysz jak szybko wybuduje na placu po byłym placu targowym,który nabył w ścisłym centrum Olszyny.
Jarek
Jarek 18.06.2020, 13:34
Moim marzeniem jest aby burmistrz Olszyny znalazł rozwiązanie tej sprawy: https://interwencja.polsatnews…
LL
LL 17.06.2020, 10:25
Założę się że te kładkę wybuduje pan J.  albo jego krewny ponoć prawdziwy władca gminy Olszyna.
zulu
zulu 18.06.2020, 10:52
Nie założę się bo przegram.
Krzysiek
Krzysiek 17.06.2020, 10:15
Zaangażujcie do przedsięwzięcia znawcę od tematu kładek, tj. Arkadyjusza Kładkę Slowińskiego :)
Miejscowy
Miejscowy 17.06.2020, 07:53
Droga przez ośrodek aż do mostu jest powiatowa , opłaty za przejazd są nielegalne ,a prawą stroną od drogi jest własnością powiatu a nie prywatną ( czytaj ośrodka) ludzie nie dajcie się robić w konia...
Miejscowa
Miejscowa 17.06.2020, 14:41
Oczywiście, że droga jest gminna, ale ktoś sprząta po plażowiczach, płaci za wywóz śmieci, ktoś piasek przywozi, ktoś udostępnia darmowe toalety, parkingi są na terenie ośrodka, ktoś kosi trawę,stawia plac zabaw itd. Jeśli nie chcesz za to płacić, to wypoczywaj na dziko w krzakach. Własność terenu to jedno a infrastruktura, to drugie i za to się płaci.
Nie płacić
Nie płacić 18.06.2020, 23:54
Nie zmienia to nic w tym, że pobieranie opłat za przejazd nie powinno mieć miejsca, bo jest nieprawne! Odbudowa kładki super pomysł.
Tubylec niedaleki mieszkaniec
Tubylec niedaleki mieszkaniec 18.06.2020, 16:06
Co ma wspólnego droga do plaży śmierci trawy 🤔droga to droga publiczna nie prywatna !.Nie prywatna zaznaczam .
Gall
Gall 18.06.2020, 15:31
@Miejscowa - Nie zamierzam śmiecić , opalać się na trawie czy jechać rowerem przez toaletę tylko przez ścieżkę czy drogę .Nie zamierzam też korzystać z parkingu czy z placu zabaw . Chcę tylko w celach turystycznych skorzystać z kładki ..
To coś ktoś tam robi to sprawa prywatna . Do przejścia przez kładkę nie potrzebuję korzystać z prywatnej infrastruktury .
Ja
Ja 18.06.2020, 11:40
Przy taki podejściu powinno się płacić za wejście do miasta , lasu itp
tobi
tobi 17.06.2020, 10:44
Do kogo trzeba się zgłosić jeśli będą żądali opłaty na wjeżdzie do ośrodka?
?
? 16.06.2020, 16:04
Pomysł świetny. A wyjdzie jak zawsze. Zrobi sie kładkę za państwowe a później sie okaże, że most stoi na terenie ośrodka i bedzie dostępny za opłatą.Przez teren hotelu Czocha Palace też biegnie droga publiczna. Powiatowa lub gmina która była ogólnie dostępna . Skracała drogę z Leśnej na Czochę lub pozwalała ominąć letnie korki. Niestety ostatnio wlasciciel z jednej strony zamknął bramę , z drugiej postawił szlaban i tym samym uniemożliwił ruch samochodowy. Co prawda można przejść pieszo i za darmo ale pewnie i to sie zmieni.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 18.06.2020, 16:12
Zgadza się dlaczego ta droga jest zamknięta skoro jest to droga asfaltowa publiczna z publicznych pieniędzy zrobiona ,kto zamyka i otwiera szlaban ?Kto tam żądzi.
Bleble
Bleble 17.06.2020, 07:56
Droga z Leśnej na Czochę powinna być drogą rowerową i dla pieszych . Dla niektórych ciężko ruszyć 4 litery i przejść się na punkty widokowe - a z tymi krokami to poszybowałeś
Tim
Tim 16.06.2020, 14:21
Zastanówcie się kto nas tym zyska a kto strac napewno leśna nie zarobi
Mieszkaniec
Mieszkaniec 19.06.2020, 11:10
@Tim - czy Leśna zarobi ? Na pewno kładka zwiększy walory turystyczne Leśnej . Jeśli do tego miasto dorzuci opis , szlaków i ścieżek do Giebułtowa czy Lasu zamkowego ( uaktualnione ) a stąd na
Jindrichovice czy na Miłoszowski Las .
tobi
tobi 16.06.2020, 23:43
Zapewne będzie to najdroższa kładka w UE.
Moeszkaniec
Moeszkaniec 16.06.2020, 12:33
Poczekamy , zobaczymy . Fajne są gruszki na wierzbie. Tylko zasadnicze pytanie czy jest kasa
Jarek
Jarek 16.06.2020, 09:48
Oby do tej inwestycji nie musiała przyjeżdżać INTERWENCJA z POLSATU
Lesław
Lesław 16.06.2020, 09:41
Należy docenić inicjatywę burmistrza Olszyny. Jeśli chce dokończyć dzieła cały ciężar odbudowy kładki musi wziąć na siebie. Mieszkańcy Leśnej będą wdzięczni. Burmistrz Leśnej jest tylko proformą tematu. Ocena rzeczywistości oczami S.S. jest oderwana od rzeczywistości na wszystkich płaszczyznach jego dokonań obecnych jak i przyszłych w gminie Leśna.
tobi
tobi 17.06.2020, 23:00
Za swoje robi że taki dobry ten burmistrz Olszyny?
tola
tola 17.06.2020, 09:06
To znaczy że wybuduje za swoje?
Budujemy_mosty_dla_pana_starosty
Budujemy_mosty_dla_pana_starosty 16.06.2020, 01:01
Pamietam, ze juz raz probowano kladke odbudowac. Bylo to jakies 30 lat temu, a metalowe elementy konstrukcyjne lezaly dosc dlugo po stronie lesnianskiej, W koncu zarosly pokrzywami i zardzewiayly, az w koncu znalazl sie jakis "przedsiebiorczy" Wolak (najpewniej z okolicy), ktory niechciane zelaztwo zagospodarowal.
Ja...
Ja... 16.06.2020, 08:00
Nie, nie moj Panie. Te elemwy wieziono na polecenie władz. Zaden porządny złodziej tego nie ruszył. Pamietam jak to ładowali.
Marek
Marek 16.06.2020, 00:31
Jesli droga przez ośrodek bożkowice lest powiatowa to dlaczego płaci się za poruszanie po niej
p
p 16.06.2020, 18:41
Bramka jak na A4
No właśnie
No właśnie 16.06.2020, 17:49
Jak płaci? Szlaban stoi? Za publiczną drogę?
Pytanie
Pytanie 15.06.2020, 23:35
Realizacja byłaby ze swoich środków czy na oku jest jakieś dofinansowanie?
zulu
zulu 16.06.2020, 11:04
Pytanie ,kto tę kasę przytuli ?
tobi
tobi 15.06.2020, 23:15
Baju , baju ile razy jeszcze poczytamy o sukcesach burmistrza Olszyny?Kładki nie było i zapewne nie będzie ale pochwalić się można .
Ula
Ula 15.06.2020, 22:15
Burmistrz Szymon już miał pociąg uruchomić do leśnej niech najpierw leśną posprząta
🤔
🤔 15.06.2020, 21:26
Uwierzę to zobaczę
Teraz plany
W roku wyborczym Już będziemy robić
Po wyborach może w najbliższych latach.
Jaśka
Jaśka 15.06.2020, 18:56
Szanowny Panie Burmistrzu Leśnej. Turysta, to nie będzie czekał rok,czy dwa, aż łaskawie wybudujecie. Pojedzie gdzie indziej i gdzie indziej zostawi dudki. Nie potraficie zadbać o to, żeby te dudki właśnie u Was ostały. To trza działać, JUŻ, szybko, a nie za .....rok?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 19.06.2020, 11:15
@Jaśka - podobno tej kładki już nie było w latach 70-tych ubiegłego wieku . Teraz po ukazaniu się informacji nagle nikt nie będzie czekał .
IQ - 500 plus
O.N.A.
O.N.A. 15.06.2020, 18:50
Byłoby cudownie 😍
Turysta
Turysta 15.06.2020, 17:44
OBSERWATOR - Żadna reklama - stwierdzenie faktu - wystarczy przejść sie ulicami Leśnej - zaniedbania przez dekady
Krajan
Krajan 15.06.2020, 16:07
Bravo dwie gminy potrafiły się dogadać i kładka powstanie! A w Lubaniu w 2019 r. kładka zniknęła, tak bardzo pieszym potrzebna (dotyczy ul. Robotniczej).
Tomek
Tomek 16.06.2020, 09:43
Nie powstanie.Tak jak nie powstał nowy stadion w Olszynie , tak jak nie powstały korty tenisowe i inne obiekty obiecywane mieszkańcom przy okazji wielu kampanii wyborczych.

Pozostałe