W Dziwiszowie powstaje raj dla zwierząt

  • 13.06.2020, 10:04 (aktualizacja 13.06.2020, 18:42)
  • Ewa Jurak
W Dziwiszowie powstaje raj dla zwierząt DIOZ

Podziel się:

Oceń:

Zespół pałacowo-folwarczny zyska drugie życie. Dzięki staraniom Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt powstaje tam Ośrodek Ochrony i Ratownictwa Zwierząt. Potrzebna jest jednak pomoc wolontariuszy i ludzi dobrej woli.

Jak informuje DIOZ, na bardzo preferencyjnych warunkach zaczął użytkować cały zespół pałacowy w Dziwiszowie. Zwierzęta pod opieką będą mogły korzystać z niemalże 20 hektarów terenu, pomieszczeń gospodarczych, a także z samego pałacu. Co prawda stan nieruchomości nie jest najlepszy, jednak z pomocą uda się nam doprowadzić to miejsce do stanu używalności. 

Grono naszych podopiecznych powiększyło się z dnia na dzień, ponieważ ze względu na poważną chorobę dotychczasowego zarządcy pałacu, wszystkie zwierzęta gospodarskie przebywające na terenie folwarku przeszły pod nasze skrzydła, w tym konie, świnie, ptactwo i króliki. Nagle musieliśmy zabezpieczyć środki finansowe na opłacenie pracowników, zakup paszy oraz obsługę weterynaryjną dużych zwierząt. Przez ostatnie dwa tygodnie wszyscy w DIOZ musieli skupić się na ciężkiej pracy w ogromnym gospodarstwie, dlatego wstrzymaliśmy na pewien czas wykonywanie interwencji.

Na ten moment musimy m.in. wybielić i odkazić wszelkie pomieszczenia dla zwierząt, wyremontować miejsca dotychczasowego utrzymania czworonogów, zakupić sprzęt wspomagający prowadzenie prac porządkowych i remontowych, opłacić wykopanie studni głębinowej, poprawić sanitariaty oraz szczelnie ogrodzić całą nieruchomość. Sytuacja przejęcia pałacu rozwinęła się bardzo dynamiczne, jednak dzierżawa folwarku nie krzyżuje naszych planów odnośnie zakupu ośrodka w Pasieczniku. Nasze priorytety musiały się jednak zmienić i póki co skupiamy się na zwierzętach przebywających w Dziwiszowie i dostosowaniu tego miejsca dla zwierząt. Prócz rąk do pracy potrzebujemy wszelkiego rodzaju sprzętu remontowego, ogrodniczego oraz budowlanego. Przyjmiemy m.in. każdą ilość taczek, wideł, kos i pił spalinowych, siekier, paneli ogrodzeniowych, drewna, siana, słomy, siatki leśnej, rękawic roboczych itd. - informuje DIOZ.

Ważna jest jednak pomoc wolontariuszy i ludzi dobrej woli.

Bez Waszej pomocy będzie nam ciężko utrzymać naszych braci mniejszych i realizować nasze plany. Błagamy o hojność Waszych serc. Wierzymy, że wspólnie uda się nam stworzyć raj dla ratowanych z interwencji zwierząt - dodaje DIOZ.

Kontakt w sprawie wolontariatu, pomocy rzeczowej oraz współpracy z firmami - 534-776-981

Darowizny można przekazywać poprzez:

 przelew tradycyjny - mBank S.A. 49 1140 2004 0000 3802 7654 3761, w tytule: darowizna na folwark

 PayPal - https://www.paypal.me/DIOZpl / [email protected]

 BLIK przelew na telefon - 534-776-981

Ewa Jurak

Zdjęcia (5)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzysztof
Krzysztof 14.06.2020, 22:59
Cóż można dodać...BRAWO,BRAWO ,ogromny szacunek !!!
Patolog
Patolog 14.06.2020, 21:14
Darmozjady i naciągacze z diozu.
Niech sami zarabiają na utrzymanie a nie liczą na wpłaty.
Joaśka
Joaśka 13.06.2020, 18:56
Fajny pomysł i zamierzenie. Typowa innowacja w dzisiejszych czasach, jest jedno ale...., czy organizacja da radę funkcjonować w czasie suszy, czy będzie na tyle pożywienia dla zwierza i stosowana dbałość o ich byt, kiedy koszty funkcjonowania takich przestrzeni rosną? Nie mówię złośliwie, ale co jakiś czas pojawiają dramatyczne apele, prośby, anonse o wsparcie bo, np.zwierzaki nie mają co jeść, bo susza, bo ulewy i gnije wszystko, bo pracownicy, jako wolontariusze, bo na leki i weterynarza nie ma itp. Niesamowicie piękny pomysł odrestaurowania zniszczonych przez system zabytkowych budowli, majątków, ale jednak ......utrzymać to trzeba.

Pozostałe