Hakerzy zaatakowali Łużyce Lubań

  • 09.06.2020, 17:32 (aktualizacja 09.06.2020, 19:07)
  • red.
Hakerzy zaatakowali Łużyce Lubań

Podziel się:

Oceń:

8 maja profil KS Łużyce Lubań na Facebooku został zaatakowany przez grupę hakerów ze wschodniej Azji.

- Atak, poza wyrządzeniem straty w postaci zawieszenia naszego konta, miał na celu przede wszystkim kradzież środków pieniężnych z zarejestrowanej na portalu karty płatniczej. Na szczęście szybka reakcja oraz czujność naszych kibiców pozwoliła na ograniczenie strat - poinformował Marcin Kocuła, wiceprezes klubu.

- Niestety wykorzystaliśmy wszystkie ścieżki odwoławcze i stary profil zniknął bezpowrotnie. Musieliśmy więc założyć nowy, który został oczywiście w odpowiedni sposób zabezpieczony. Żal nam przede wszystkim społeczności, którą udało nam się zbudować wokół dotychczasowego konta, dlatego mamy ogromną prośbę. Lajkujcie i zapraszajcie do tego swoich znajomych. Wierzymy, że razem uda się nam odbudować to, co straciliśmy - dodał Marcin Kocuła.

Profil KS Łużyce Lubań na Facebooku znajdziecie tutaj.

red.

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

🤣
🤣 14.06.2020, 17:13
To niezłe włamanie z azji... Każdy głupi dzieciak w przeglądarce Opera GX ma możliwość zmienienia lokalizacji przez VPN na Europę, Azję i Amerykę. I na dodatek zlokalizowanie prawdziwego adresu IP jest łatwe tak samo jak zmienienie go.
Gourangatm
Gourangatm 09.06.2020, 22:53
Na pewno atak był z Polski lecz użyli innej lokalizacji
Nikos
Nikos 10.06.2020, 12:34
Tzw. VPN
Vision Fly Project
Vision Fly Project 09.06.2020, 20:06
Przykro mi, że ich to też spotkało. W niedzielę 07.06.2020 moja strona na FB Vision Fly Projekt, którą tworzyłem przez ponad 3 lata została również zhakowana. Ktoś inny przejął nad nią kontrolę, aby przerwać ten proceder musiałem usunąć swój prywatny profil na FB. Rozumiem rozgoryczenie administratora KS Łużyce. W moim przypadku nie było strat finansowych. Od niedzieli Vision Fly Projekt wznowił swój profil na FB, aby mieszkańcy mogli ponownie podziwiać nasze miasto z powietrza. Pozdrawiam.

Pozostałe