Starostwo powiatowe otwarte dla petentów

  • 08.06.2020, 10:03 (aktualizacja 08.06.2020, 10:34)
  • Źródło: powiatluban.pl
Starostwo powiatowe otwarte dla petentów

Podziel się:

Oceń:

Od dziś wraca bezpośrednia obsługę klienta w Wydziałach Komunikacji i Drogownictwa, Architektoniczno-Budowlanym oraz Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami w Starostwie Powiatowym w Lubaniu.

Otwarty zostanie również Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej oraz Punkt Obsługi Interesanta (POI). Pozostałe wydziały załatwiają sprawy w sposób bezpośredni po umówieniu wizyty w sekretariacie, POI lub pod numerem telefonu 75/64 64 300, 75/64 64 338.

Obsługa bezpośrednia odbywać się będzie w wyznaczonych miejscach z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

UWAGA! Wejście do dwóch wydziałów - komunikacji i budownictwa oraz do Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej zostało wyznaczone od strony parkingu (wejście boczne). Z tego samego wejścia powinni korzystać petenci Powiatowego Inspektoratu Budowlanego w Lubaniu.

Z uwagi na istniejącą sytuację epidemiologiczną zachęcamy do dokonywania wszelkich płatności w sposób bezgotówkowy (płatność kartą) – istnieje możliwość dokonania płatności bezgotówkowej przy stanowisku obsługi lub przedkładania dowodu zapłaty (wydruk potwierdzający dokonanie przelewu).

Klienci przyjmowani zostaną również w Wydziale Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami. Punkt przyjęć zlokalizowany jest przy wejściu głównym lubańskiego starostwa.  

- Oczekując w kolejce prosimy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych osób oraz zakrycie ust i nosa.

- Przed wejściem do budynku starostwa należy również zdezynfekować dłonie (odpowiedni preparat znajduje się przed wejściem do urzędu).

- Pamiętajmy, że podczas osobistej wizyty w Starostwie obowiązują następujące zasady:

- Przestrzeganie zasady „1 osoba przy jednym stanowisku”.

- Noszenie masek lub przyłbic oraz rękawiczek (w gestii każdego klienta).

- Dezynfekcja rąk przy pomocy dostępnych środków znajdujących się na terenie starostwa.

Starostwo apeluje jednak o ograniczenie osobistych wizyt w urzędzie na rzecz elektronicznego kontaktu z urzędem i przesyłanie wniosków oraz dokumentów, które są rozpatrywane terminowo. Ze względu na zachowanie środków bezpieczeństwa w urzędzie obowiązują następujące zasady:

- Interesanci wchodzą na teren urzędu wraz z wyznaczonym pracownikiem.

- Dopuszczalna  liczba interesantów przebywających, w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi, z wyłączeniem osób realizujących zadania w zakresie obsługi Interesantów.

Wyłączeni z tego obowiązku są:

- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),

- osoby niepełnosprawne, niemogące się samodzielnie poruszać, osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i ich opiekunowie,

- osoby o ograniczonej możliwości prowadzenia własnych spraw w urzędzie,

- osoby wymagające pomocy tłumacza,

- inne osoby, w przypadkach wynikających z odrębnych przepisów.

Źródło: powiatluban.pl

Zdjęcia (1)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

stefan
stefan 08.06.2020, 11:36
liczba zakażonych systematycznie wzrasta, a oni się otwierają... to po co się zamykali? widocznie to nie miało sensu, tak jak połowa stanowisk w tym budynku.
MałaMi
MałaMi 08.06.2020, 14:59
Wszyscy się zamykali (nie tylko urzędy, ale przecież i prywatne usługi), teraz otwierają. Działania rządu ogólnie nie mają sensu.

Pozostałe