Wpadli złodzieje rowerów z Bolesławca

  • 03.06.2020, 09:21 (aktualizacja 03.06.2020, 09:32)
  • Źródło: KPP Lubań
Wpadli złodzieje rowerów z Bolesławca KPP Lubań

Podziel się:

Oceń:

Funkcjonariusze Ruchu Drogowego lubańskiej komendy w trakcie pełnienia służby na terenie miasta Lubania, ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 29 i 32 lata, mieszkańców powiatu bolesławieckiego podejrzanych o kradzież rowerów o wartości ponad 6 tysięcy złotych.

Jak ustalili funkcjonariusze sprawcy kradzieży poruszali się po Lubaniu pojazdem osobowym marki Golf. Pierwszej kradzieży zestawów kluczy oraz lamp rowerowych wartości nieprzekraczającej kwoty 500 zł jeden z nich dokonał w dyskoncie znajdującym się przy drodze K-30 w Lubaniu. Następnie udali się w rejon sklepu ogólno -spożywczego, gdzie z przedsionka wejścia do sklepu ukradli dwa rowery o wartości ponad 6 tysięcy złotych. Niezabezpieczone rowery zostały pozostawione przez klientów sklepu. W trakcie rozpytania pokrzywdzonych oraz świadków zdarzenia, którzy w sposób szczegółowy opisali osoby mogące dokonać przestępstwa funkcjonariusze zauważyli mężczyzn  przypominających opisem sprawców kradzieży. Mężczyźni na widok policjantów zaczęli uciekać. Mundurowi zatrzymali ich i obezwładnili. W pojeździe, który zaparkowany był nieopodal sklepu ujawniono lampy rowerowe, zestaw kluczy oraz prostownik, przedmioty  zostały zabezpieczone do dalszych czynności. W trakcie przesłuchania mężczyźni przyznali się do popełnionego przestępstwa oraz wskazali miejsce w, którym ukryli rowery. W lesie w pobliżu torów kolejowych ujawniono częściowo rozkręcone " górale". Jednoślady jak i zestawy kluczy oraz lamp rowerowych powróciły do właścicieli.

32- latek  został ukarany mandatem karnym za wykroczenia w myśl art. 119 kw. Ponadto zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut kradzieży rowerów, za co grozi im kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. O ich losie zadecyduje sąd.

Źródło: KPP Lubań

Zdjęcia (3)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dziadek
Dziadek 05.06.2020, 19:39
Z tymi rowerami to same paradoksy są:
1*)_Im lżejszy i droższy rower tym cięższe i droższe zapięcie potrzebne.
2*)_Oni nie chcieli ukraść rowerów. Chcieli żeby właściciel sobie pilnował żeby mu nie ukradli. To jest tzw metoda Mikołaja.
Golfik
Golfik 03.06.2020, 10:28
Do źródła KPP!
... marki Golf.
Marki golf to jest sweter. Samochód sprawców kradzieży to Volkswagen Golf
Skarpety
Skarpety 03.06.2020, 13:38
Do źródła Golfik!
Nie zgadzam się marki golf nie jest sweter ! Sweter to ubiór !

Pozostałe