ZUS. Przedsiębiorca może sprawdzić, czy jest zwolniony ze składek

  • 01.06.2020, 16:43 (aktualizacja 01.06.2020, 17:16)
  • Iwona Kowalska-Matis regionalny Rzecznik Prasowy ZUS
ZUS. Przedsiębiorca może sprawdzić, czy jest zwolniony ze składek

Podziel się:

Oceń:

Każdy przedsiębiorca, który ma swoje indywidualne konto na PUE ZUS może teraz na bieżąco sprawdzać, czy ZUS już rozpatrzył i przyznał mu zwolnienie z opłacania składek. Wystarczy zalogować się do swojego konta, żeby sprawdzić szczegóły swojego wniosku.

- Wielu przedsiębiorców szukało takich informacji, bo chcieli wiedzieć, na jakim etapie rozpatrywania jest ich wniosek – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Teraz już każdy, kto złożył wniosek drogą elektroniczną może to robić – dodaje.

Nowa funkcja jest dostępna na profilach osób, które złożyły wnioski RDZ 9o zwolnienie z opłacania składek. Informacje są zamieszczone w zakładce Płatnik w bocznym menu (Dokumenty i Wiadomości) w formie dodatkowej zakładki „Tarcza antykryzysowa – wnioski”.

Co ma zrobić przedsiębiorca, który nie ma konta na PUE ZUS?

Konto można założyć w czasie wizyty w ZUS lub przez Internet bez konieczności wychodzenia z domu.

- Najlepiej zrobić to przez swój profil zaufany, gdyż wtedy nie jest konieczna wizyta w ZUS, żeby potwierdzić swoją tożsamość.

Jak wyjaśnia rzeczniczka, taka „bezpieczna” ścieżka jest konieczna, gdyż po aktywacji konta uzyskuje się nie tylko dostęp do wszystkich swoich danych związanych z ubezpieczeniem społecznym, ale także można składać przez Internet dyspozycje takie jak np. zmiana numeru konta bankowego, na które wpływają pieniądze z ZUS.

 

Iwona Kowalska-Matis regionalny Rzecznik Prasowy ZUS

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe