Zdalnie też jest fajnie

  • 01.06.2020, 08:57
  • Źródło: SP nr 4
Zdalnie też jest fajnie SP nr 4

Podziel się:

Oceń:

Każdemu z nas codziennie towarzyszą różne emocję. Często nie potrafimy sobie z nimi poradzić, szczególnie teraz, kiedy przyszło nam zmierzyć się z nową rzeczywistością. Nauczanie zdalne stało się wyzwaniem dla wszystkich- dzieci, nauczycieli i rodziców.

Klasa II c Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu, od początku zdalnej nauki spotyka się on-line. Aby urozmaicić proces edukacji i pokazać, że taka forma nauczania też może być ciekawa, na zajęcia została zaproszona aktorka Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu- Izabela Gawlas.

Pani Iza przybliżyła dzieciom pracę aktora. Przeprowadziła z nimi rozgrzewkę teatralną, w której zachęciła uczniów do dykcyjnych wygibasów. Po pierwszej części warsztatowej, opowiedziała im o budowaniu roli. Głównym celem zajęć było uzmysłowienie drugoklasistom, w jaki sposób można wyrażać emocje. Uczniowie dobrze się bawili, rozpoznając znane postaci, omawiając ich charakter oraz naśladując głosy. Pani Iza pokazała im też kilka elementów kostiumu oraz rekwizytów. Dzieci miały okazję zobaczyć lalkę teatralną - słynnego krokodyla z Piotrusia Pana. Końcówka zajęć poświęcona była pytaniom dzieci do naszego gościa.

To była wspaniała lekcja, pełna samych pozytywnych emocji.  Gdy już wrócimy do szkoły, z pewnością skorzystamy jeszcze z narzędzia TIK do spotkań z interesującymi osobami.

Źródło: SP nr 4

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mama
Mama 02.06.2020, 11:09
Myślę że podpisując zgodę na początku roku szkolnego w tej szkole rodzice wyrażają u zgodę na publikację zdjęć ich dzieci w tej formie.
Iskra
Iskra 01.06.2020, 14:29
A czy dzieci i ich rodzice wyrazili zgody na publikowanie wizerunku?
Krzysiek
Krzysiek 01.06.2020, 23:28
A czy doszukaleś się może w tych wizerunkach czegoś gorszącego? Podziel się, chętnie poznam Twoją opinię.

Pozostałe