Zlikwidowano kolejny salon gier

  • 29.05.2020, 16:42 (aktualizacja 29.05.2020, 17:23)
  • asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Zlikwidowano kolejny salon gier

Podziel się:

Oceń:

Wspólne działania policjantów oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego ze Zgorzelca doprowadziły do zabezpieczenia na terenie Leśnej nielegalnych automatów do gier hazardowych.

Działania funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Leśnej oraz Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu oraz Urzędu Celnego, zajmujących się na co dzień zwalczaniem przestępstw o charakterze gospodarczym, doprowadziły do ujawnienia kolejnych nielegalnych automatów do gier na terenie powiatu lubańskiego.

Policjanci z Komisariatu Policji w Leśnej przy wsparciu lubańskich kryminalnych oraz funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego ze Zgorzelca ustalili, że w jednym z lokali na terenie Leśnej są organizowane gry na automatach hazardowych bez wymaganego zezwolenia. Po wejściu do budynku ich podejrzenia potwierdziły się. Wewnątrz znajdowały się 3 włączone, nielegalne automaty do gier, które w toku czynności procesowych mundurowi zabezpieczyli. Ich wartość została wstępnie oszacowana na kwotę 36 tysięcy złotych.

Zabezpieczone maszyny zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w przedmiotowej sprawie. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednej maszyny. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są one umieszczane. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Majcher
Majcher 04.06.2020, 11:58
A bogatynia to samo. Przdcierz doszło w jednym kasynie do morderstwa i nic dalej hula. Żenada
Obywatel
Obywatel 31.05.2020, 15:46
Kiedy Lubań . Proszę o interwencje i likwidacje kasyna na ul. Kopernika róg z ul. Łużycką strach przejść obok !!!! Właściciel jest prawdopodobnie ze Zgorzelca !!!
hebel
hebel 31.05.2020, 06:53
A chciało by ci się tak ganiać i zamykać te salony. Chłopaki sobie zarobią i nikt nie chce ścigać takiej mafii z tych co rozliczają z roboty.
Krzysiek
Krzysiek 30.05.2020, 16:47
Jakie prawo, takie i jego poważanie. Tak naprawdę, to oszuści na nie leją i wcale im się nie dziwię.
Karburator
Karburator 30.05.2020, 15:14
W Pieńsku atak nożem w tzw. salonie hazardowym. W Zgorzelcu atak nożem w takim samym salonie. W Lubaniu działa tych punktów kilka. Hazard, dilerka stymulantów. Ććpuny z malformacją na modzie... Dzwonię na policję z pytaniem jak sprawdzić czy dany salon jest legalny czy nie:
- to my się nie zajmujemy, nie nasza działka.
- wojewódzka z Wrocławia to samo i kierują do skarbówki..
- skarbówka Wrocław: Pani uRzędniczka aż zaniemówiła. To JAK!¿? JA! mam to panu sprawdzić! oburzony głos jak na propozycję korumpcyjnom, koko KO kotkodak!
To nie nasza działka to celnoskarbowy jest od automatów.
- PAN z celnoskrabowego: to pewnie w policji jest komórka co się tym zajmuje.
No PANIE wszyscy tak z komórki na komurke a po zmroku strach z domu wyjśc bo interes działa, ćpuny się kłębią, po łykendzie krew na chodniku po jakimś incydencie.....
Nawet nie ma komu zgłosić. Opłacają te służby czy jak? Parodia.
obserwator
obserwator 30.05.2020, 12:28
SMIAC SIE CHCE JAK CZYTA SIE ZLIKWIDOWANO SLON GIER , NA JEGO MIEJSCU POWSTAJA DWA GDZIE OD CZASU DO CZASU GRAJA FUNKCJ
Mundi
Mundi 30.05.2020, 11:21
Kiedy polikwidują w Lubaniu te kłębowiaka ćpunów. Mam taki interes 20m od domu i mam dosyć!
??
?? 30.05.2020, 08:03
Który to już raz i jak dawno w komentarzu na tym portalu pisali że po zabrano maszyn w nocy wjeżdżają już nowe?
B ywalec
B ywalec 29.05.2020, 20:32
Qśwa jaki to salon to zwykła speluna czy nora .
Radek
Radek 29.05.2020, 19:01
Policja w leśnej nie działa
Okradziony
Okradziony 30.05.2020, 11:44
Potwierdzam nie wiem po co oni tam są zostałem okradziony mimo że wiadomo kto sprawca sam się przyznał to i tak nie mogą nic zrobić bo złodziej powiedział że nie ma tych żeczy.Prawo jest tylko dla Państwa
Michał
Michał 30.05.2020, 22:50
Złodziej Cię okradł nie dlatego że chciał cię okraść, a dlatego żebyś sobie pilnował i żeby cię nikt nie okradł. Okradł cię w twoim własnym interesie! To tzw. metoda Mikołaja, znał się człek na temacie jak nikt!
😡😡😡
😡😡😡 29.05.2020, 17:56
A o Lubaniu juz nie pamietaja wystarczy zapukac pod te same drzwi co zawsze ul.Grunwaldzka,Rybacka itp.zaplabowac lokal do wyjasnienia sprawy to choc na jakiś czas bedzie spokój .
Gandalf
Gandalf 29.05.2020, 17:41
Taka "melina" powinna być zlokalizowana operacyjnie już na następny dzień po nieinstalowaniu automatów. Tymczasem jakiś czas z powodzeniem prosperowała a Policja w trwała w operacyjnej drzemce - czyli w braku dopływu poufnych info9rmacji z terenu.
Tomek
Tomek 29.05.2020, 18:56
Policja nie chce się w to mieszać przecież wiedzą o wszystkich kasynach w leśnej
Poszkodowany
Poszkodowany 30.05.2020, 11:46
Bo się boją ,jeżeli normalnego Kowalskiego zatrzymają do kontroli bo nie zapioł pasów to są dopiero kozaki
Fan
Fan 29.05.2020, 17:18
Czy to te na Morcinka 13 w leśnej
?
? 29.05.2020, 17:12
A które to casyno nakryli
Gracz
Gracz 29.05.2020, 17:10
Ile to już razy i dalej otwarte a z tymi karami to jeden wielki kit jeszcze nikogo nie ukarali
Hans
Hans 30.05.2020, 09:49
Jak kartonowe państwo ma coś wyegzekwować ???
antysurmacz
antysurmacz 31.05.2020, 08:16
Przeholowałeś gościu. W pierwszej kolejności to ludzie z samorządu powinni zareagować. Mają do dyspozycji policję. Policja również powinna być zorientowana co się dzieje w Leśnej. Polityka w tym przypadku nie odgrywa żadnej roli. Ci zaspani radni, z burmistrzem na czele nie potrafią załatwić najprostszych problemów. Wypłaca się dużą kasę dla burmistrza i jego zastępcy tylko po to by nic się nie zmieniło w zapadłej Leśnej.
PWM
PWM 31.05.2020, 21:26
I to jest poprawna odpowiedź. Jaki gospodarz, taki dom.

Pozostałe