Pociągiem do Świeradowa-Zdroju najwcześniej za dwa lata

  • 29.05.2020, 14:36 (aktualizacja 29.05.2020, 17:25)
  • red.
Pociągiem do Świeradowa-Zdroju najwcześniej za dwa lata Facebook T. Myrda

Podziel się:

Oceń:

Na przejazd pociągiem z Gryfowa Śląskiego do Świeradowa-Zdroju będziemy musieli jeszcze poczekać.

Wracamy do tematu połączenia kolejowego między Gryfowem Śląskim a Świeradowem-Zdrojem. Tymoteusz Myrda, członek zarządu Województwa Dolnośląskiego zdradził kolejną porcję szczegółów dotyczących inwestycji.

Jak napisał na swoim profilu na Facebook'u, podpisanie aktu notarialnego w sprawie przejęcia linii przez Województwo Dolnośląskie planowane jest na 8 czerwca. Studium wykonalności znajduje się z kolei na finalnym etapie przygotowania. Nanoszone są ostatnie poprawki i przyjęcie dokumentu powinno nastąpić na początku czerwca. Koszty rewitalizacji tej trasy zostały oszacowane na poziomie 46-50 mln zł, w zależności od wariantu inwestycyjnego. Wiadomo także, że rewitalizacja trasy potrwa około dwóch lat. Jak podkreśla Tymoteusz Myrda, w tym zawiera się przygotowanie dokumentacji projektowej i realizacja prac budowlanych.

red.

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Beti
Beti 31.05.2020, 23:21
46-50 mln złotych, jak łatwo wydaje się publiczne pieniądze, to nie są pieniądze pana Tymoteusza Myrdy, to są nasze pieniądze. Mam nadzieję,że kiedy przyjdzie czas na zamknięcie upadającej linii, szanowny pan Tymoteusz Myrda, poinformuje nas na fejsie,że czuje się za to współodpowiedzialny i będzie w miarę swoich możliwości spłacał zadłużenie tej linii !!! A dla osób myślących proponuję- Linia Kolejowa nr 336- na wikipedii. Nigdy w historii linia 336 nie była opłacalna, ani za Niemców, ani za komuny. Ludzie, obudźcie się!!!
Ania Izery
Ania Izery 31.05.2020, 11:29
A planują tam elektryfikację czy zdjęcie dołączone przez ignoranta?
Marek.
Marek. 30.05.2020, 11:47
To jest bardzo dobra wiadimosc ,bedzie mozna przejechac sie po pieknych terenach

Pozostałe