Wpadli gdy kradli

  • 29.05.2020, 09:59
  • Źródło: KPP Zgorzelec
Wpadli gdy kradli KPP Zgorzelec

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zatrzymali trzech mężczyzn, którzy włamali się do jednego z lokali użytkowych na terenie miasta.

W nocy z 24 na 25 maja br. Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu odebrał zgłoszenie o włamaniu do jednego z obiektów usługowych na terenie miasta. Na miejsce niezwłocznie skierowano policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego oraz Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy. Na miejscu obecny był właściciel, który ujął 3 mężczyzn. 24, 33 i 47 latek zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy i przewiezieni do zgorzeleckiej komendy.

Jak się okazało sprawcy już poprzedniego dnia włamali się do tego obiektu skąd ukradli między innymi kasę fiskalną, głośniki, komputery, kosiarkę, sprzęt do nurkowania o łącznej wartości niemal 23 tys. zł. Na szczęście tym razem sprawcom przeszkodziła czujność właściciela.

W wyniku podjętych czynności policjanci odzyskali cześć skradzionego mienia.

Cała trójka usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 33-latkowi dodatkowo udowodniono włamanie do pojazdu i kradzież mienia o wartości 1,5 tys. zł oraz dwukrotne niezatrzymanie się do kontroli drogowej i posiadanie środków psychotropowych. Jemu w związku z tym, że działał w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Wobec niego na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu Sąd zastosował tymczasowe aresztowania na okres 3 miesięcy. Wobec pozostałej dwójki zastosowano dozór policji.

Źródło: KPP Zgorzelec

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe