7000 za parkowanie

  • 28.05.2020, 16:54 (aktualizacja 28.05.2020, 17:13)
  • red.
7000 za parkowanie

Podziel się:

Oceń:

Wczoraj z płatnego parkingu przy ul. Spółdzielczej w Lubaniu odholowano Forda, który niemal rok blokował miejsce parkingowe.

Takie sytuacje są sporym problemem dla samorządów, bowiem reguły ich usuwania są skomplikowane i czasochłonne. W tym jednak przypadku, dzięki staraniom lubańskiej Straży Miejskiej, udało się to zrobić przed upływem roku.

Malkontenci powiedzą, że takie auto powinno być natychmiast odholowane na parking, a jego właściciel powinien pokryć wszystkie koszta. Zdarzały się jednak sytuacje, gdy pozostawione na parkingu auto czekało na właściciela nawet dwa lata, bo ten np. odbywał karę pozbawienia wolności.

Dlatego, zanim auto zostało odholowane, konieczne było skontaktowanie się z właścicielem i jak się okazało nie był to jedyny problem. Ostatecznie auto zostało odholowane na parking na koszt jego właściciela, jeżeli ten dalej nie będzie się nim interesował po 6 miesiącach auto przejdzie na własność gminy.

Za wszystko zapłaci jego właściciel i jak się dowiedzieliśmy, bez kosztów korespondencji rachunek wyniesie około 7 tys. zł.

red.

Zdjęcia (8)

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

KrzysiekKocjan
KrzysiekKocjan 29.05.2020, 11:27
Jak ktoś chce zostawić auto na dłużej bo np pójdzie siedzieć lub gdzieś wyjedzie to polecam parking na piastach za kompleksem.
Tomas
Tomas 29.05.2020, 00:45
Zabierzcie przy okazji rupcia zielone audi, które notabene stoi na kapciu na ul. Gajowej 4. Od ponad roku stoi na ulicy! I tylko zajmuje miejsce innym mieszkańcom.
Mark.
Mark. 29.05.2020, 00:35
Co w przypadku kiedy właściciel np zmarł?
xyz
xyz 01.06.2020, 08:28
spadkobiercy.... :D
Rumburak
Rumburak 29.05.2020, 00:00
Porzucić auto? Nie rozumiem. Oddać na złom jeszcze by zarobił....
Paweł
Paweł 28.05.2020, 21:41
Nasza dzielna straż miejska - kolejny sukces . Ile nas kosztują Ci dzielni chłopcy ???
7 kafli za odholowanie samochodu !!To miara upadku naszego państwa.
Mania
Mania 29.05.2020, 07:20
Paweł przestań płakać. To ze dostales od nich słuszna karę nie oznacza że trzeba się ich czepiać.
Paweł
Paweł 29.05.2020, 23:12
Mania ,nigdy nie byłem ukarany przez tych panów .Popatrz na większy i bogatszy Zgorzelec ,dają sobie radę bez straży miejskiej od lat .Lubin zlikwidował tę formacje i zafundował mieszkańcom darmową komunikację miejską .Poszukaj na necie -na pewno znajdziesz więcej przykładów
Mania
Mania 01.06.2020, 14:28
A to chyba nie wiesz ze tam powstaje SM od nowa. Zadzwoń do UM powiedzą Ci. Nie dają rady z utrzymaniem czystości parkowaniem i piciem. Policja nie istnieje. A za obsługę monitoringu płacą firmie która nic nie może zrobić jeśli coś zobaczy. Poczytaj w internecie jest trochę o tym napisane
gosc1
gosc1 28.05.2020, 21:20
Zapraszam na parking pod kamienicami na Warszawskiej, od roku stoi tam czerwony fiat w cabrio. W środku wytworzył się już własny ekosystem, dach jest cały podziurawiony. Mam nadzieję, że Straż Miejska też się tym zajmie.
Obywatelka miasta
Obywatelka miasta 28.05.2020, 19:47
Brawo Straż Miejska więcej z was pożytku niż z tej śmiesznej policji !
Ford
Ford 28.05.2020, 18:34
Ten ford stoi tam może 2 miesiące
Mariusz
Mariusz 28.05.2020, 17:44
Jeszcze do wszystkiego to zabrali to lawetą tego z******. Koszty przewyższą rok stania pod Tęczą. Wszystko po staremu.

Pozostałe