Lubań. Bezpłatne konsultacje ze specjalistą ds. narkomanii

  • 26.05.2020, 11:34 (aktualizacja 09.07.2020, 23:05)
  • Informacja Prasowa
Lubań. Bezpłatne konsultacje ze specjalistą ds. narkomanii Pixabay.com

Podziel się:

Oceń:

Pomoc na jaką będą mogli liczyć interesanci Punktu Konsultacyjnego w ramach pełnionych przez Pana Aleksandra Matusiaka dyżurów to głównie udzielanie poradnictwa i indywidualnych konsultacji terapeutycznych dla osób uzależnionych od narkotyków, wstępna diagnoza, terapia ambulatoryjna, pomoc osobom współuzależnionym oraz konsultacje dla rodzin osób uzależnionych.

Informacja o uruchomieniu dyżurów specjalisty ds. narkomanii w Punkcie Konsultacyjnym dla Osób i Rodzin z Problemem Uzależnienia oraz Przeciwdziałania Przemocy w Lubaniu

Działający od 2018 roku Punkt Konsultacyjny dla Osób i Rodzin z problemem Uzależnienia oraz Przeciwdziałania Przemocy w Lubaniu zapewnia pomoc specjalistów z zakresu uzależnienia od alkoholu i przemocy, w tym pomoc psychologa, terapeuty oraz konsultanta. Od 25 maja 2020 r. w Punkcie Konsultacyjnym dyżury będzie pełnił również specjalista ds. narkomanii, Pan Aleksander Krzysztof Matusiak.

Pan Matusiak jest certyfikowanym terapeutą z zakresu uzależnień od narkotyków. Należy zaznaczyć, że Pan Matusiak ma bardzo bogate doświadczenie zawodowe w zakresie przeciwdziałania zjawisku narkomanii. Psychoterapią uzależnień zajmuje się od 1995 r. Od 12 lat prowadzi prywatny gabinet w ramach własnej działalności gospodarczej pod nazwą „Firma Terapii i Profilaktyki – Warsztaty Aleksander Matusiak, z siedziba w Kamiennej Górze, Raszów 57. Obecnie prowadzi poradnictwo w:

-Punkcie Konsultacyjnym dla Osób Uzależnionych od Narkotyków i ich Rodzin w Żarowie

-Punkcie Konsultacyjnym dla Osób Uzależnionych od Narkotyków i ich Rodzin w Jaworzynie Ślaskiej

-Punkcie Konsultacyjnym dla Osób Uzależnionych od Narkotyków i ich Rodzin w Karpaczu

-Punkcie Konsultacyjnym dla Osób Uzależniony od Narkotyków i ich Rodzin w Świebodzicach

20 lat pracował w Poradni MONAR w Jeleniej Górze oraz Ośrodkach leczenia uzależnień dla osób uzależnionych od narkotyków.

Specjalizuje się w uzależnieniach chemicznych, narkotykach, dopalaczach i nowej scenie narkotykowej. Ponadto w przeszłości miasto Lubań współpracowało z Panem Aleksandrem Matusiakiem przy realizacji programu profilaktycznego dla dzieci i młodzieży z lubańskich szkół pn. Chcę zdrowo i bezpiecznie żyć” oraz przy organizacji konsultacji dla rodziców uczniów pn. Jak rozpoznać, że moje dziecko wchodzi w uzależnienia? – wczesna interwencja w domu”. Wydarzenia te cieszyły się sporym poparciem uczestników jak również pedagogów.

Pomoc na jaką będą mogli liczyć interesanci Punktu Konsultacyjnego w ramach pełnionych przez Pana Aleksandra Matusiaka dyżurów to głównie udzielanie poradnictwa
i indywidualnych konsultacji terapeutycznych dla osób uzależnionych od narkotyków, wstępna diagnoza,terapia ambulatoryjna, pomoc osobom współuzależnionym oraz konsultacje dla rodzin osób uzależnionych.

Na indywidualną wizytę można się umawiać osobiście w Punkcie Konsultacyjnym dla Osób i Rodzin z Problemem Uzależnienia oraz Przeciwdziałania Przemocy w Lubaniu, przy ulicy 7 Dywizji 14 (przybudówka – parter) lub pod nr telefonu 75 646 44 55 od wtorku do czwartku w godzinach od 8:00 do 14:00 lub pod nr 75 646 44 26 od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu Miasta Lubań. Istnieje możliwość bezpośredniego kontaktu telefonicznego z Panem Aleksandrem Matusiakiem pod nr 666 814 427.

Dyżury specjalisty ds. narkomanii zaplanowano w co drugi i czwarty poniedziałek miesiąca, w godzinach od 15:00 do 18:00.

Informacja Prasowa

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

KurialnyDoRzecznik
KurialnyDoRzecznik 26.06.2020, 17:56
Kalisz ma nowego ćpuna członka AA. Co powiecie na temat pana biskupa Edwarda Janiaka - 3,44 promila i jeszcze bełkotał jakby miał wylew. Ile trzeba w siebie wlać?
Co ciekawe trzeźwienie zastosowano w szpitalu błyskawiczne - o 4 nad ranem o własnych siłach zwiezion na kurialne podwoje.
O przeżywaniu kaca podczas mszy porannej media milczą.
Zainteresowany
Zainteresowany 24.06.2020, 07:43
hebel a gdzie dokładnie?
hebel
hebel 19.06.2020, 00:25
Uwaga lubańskie pikoludy pod wodzą i przewodnictwem dilera pikoluda utworzyły fundację! Szlachetna inicjatywa nagłaśniana w sieci. Zbierają kasę i pokazują efekty pracy. Dowiem się więcej to napiszę.
franek
franek 04.06.2020, 08:20
Latajacy terapeuta. Czyzby znajomy kogoś z urzędu.? Kilka miejsc pracy nie wróży dobrze. W tym przypadku nie widzę dobrych rezultatów. Terapia to systematycznosc.raz przyjedzie,dwa razy odwola. Nie ma lokalnych specjalistów.?
...
... 19.01.2021, 17:47
Na BIPie Urzędu Miasta Lubań ogłoszony był konkurs na świadczenie usług terapeutycznych z zakresu uzależnień od narkotyków w Punkcie Konsultacyjnym. No i widocznie żaden lokalny specjalista nie złożył oferty. Zapewne to lepiej, że zgłosił się ktoś spoza miasta bo przecież gdyby był miejscowy to tym bardziej oskarżono by go o kolesiostwo, no i przy okazji Burmistrza :) Jak chce się kogoś uderzyć to kij się zawsze znajdzie. Przykre...
Ach... i jak do tej pory nie odwołał Pan żadnego terminu.

Pozostałe