Porównał szczepienia do ludobójstwa

  • 25.05.2020, 10:14 (aktualizacja 25.05.2020, 11:00)
  • Źródło: Bolec.info
Porównał szczepienia do ludobójstwa Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Doktor Hubert Czerniak stracił na dwa lata prawo do wykonywania zawodu lekarza. To precedensowy wyrok w Polsce.

Znany w Bolesławcu doktor Hubert Czerniak stracił na dwa lata prawo do wykonywania zawodu lekarza za porównywanie szczepień do ludobójstw.

Naczelny Sąd Lekarski zdecydował w czwartek o pozbawieniu prawa do wykonywania zawodu lekarza publicznie kwestionującego sens szczepień ochronnych. Doktor Hubert Czerniak przyrównał je nawet do mordowania ludzi przy pomocy komór gazowych. Wyrok jest prawomocny.

Jak podaje bezprawnik.pl: Kodeks etyki lekarskiej wprost nakazuje postępowanie zgodne z aktualnym stanem wiedzy medycznej:

Wolność słowa to jedno z naszych konstytucyjnych praw. Nie oznacza to jednak, że nie ponosimy konsekwencji tego co mówimy w przestrzeni publicznej. Ten mechanizm w szczególności powinien dotyczyć tzw. zawodów zaufania publicznego. Nic więc dziwnego, że samorządy zrzeszające ich przedstawicieli opracowują dość obszerne korporacyjne zasady etyki. Mają też prawo do egzekwowania swoich zasad wśród osób wykonujących dany zawód.

W przypadku lekarzy podstawą do pociągania ich do odpowiedzialności zawodowej są przepisy ustawy o izbach lekarskich. Naruszenie zasad etyki tego zawodu może skutkować chociażby zawieszeniem prawa do wykonywania zawodu.

Same zasady reguluje z kolei kodeks etyki lekarskiej. Znajduje się w nim całkiem sporo przepisów nakazujących chociażby działania zgodne z aktualnym stanem wiedzy medycznej. Ten w jednym przypadku jest bardzo jednoznaczny. Szczepionki działają, są ważne dla ochrony przed chorobami zakaźnymi oraz nie stanowią żadnego spisku złowrogich koncernów medycznych.

Jak się łatwo domyślić, bycie lekarzem-antyszczepionkowcem to ciężki kawałek chleba przy takich a nie innych zapisach kodeksu etyki lekarskiej. Przekonał się o tym właśnie doktor Hubert Czerniak.

Jak podają Fakty TVN, prawomocne orzeczenie Naczelnego Sądu Lekarskiego pozbawiło go prawa do wykonywania zawodu na dwa lata. Powodem było podważanie sensu i krytykowanie szczepień.

Trzeba przyznać, że jest to dość surowa kara. Do tej pory antyszczepionkowcy spośród lekarzy mogli liczyć głównie na upomnienia czy w ostateczności karę nagany. Hubert Czerniak posunął się jednak do przyrównywania obowiązkowych szczepień ochronnych do ludobójstwa. I to nie byle jakiego a planowej eksterminacji całych narodów przez nazistów w trakcie II Wojny Światowej.

Czy mam się zgodzić na faszyzm i mordowanie ludzi, tylko przy użyciu strzykawek, a nie komór gazowych? - mówił lekarz.

Przypominamy, że rok temu Okręgowy Sąd Lekarski w Łodzi zawiesił Huberta Czerniaka w prawach do wykonywania zawodu na rok. Naczelny Sąd Lekarski uznał, że w tym przypadku decydującymi czynnikami były długie lata takiej a nie innej działalności, ale również brak jakiegokolwiek w niej umiaru. Stąd zwiększenie wymiaru kary. Lekarz zapowiedział złożenie kasacji do Sądu Najwyższego. W 2019 roku Hubert Czerniak bez powodzenia kandydował do Parlamentu Europejskiego.

Źródło: Bolec.info

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Galina
Galina 25.05.2020, 19:54
Papież Franciszek - naczelny lekarz dusz - popiera Billa Gatesa – Papież chce szczepionek na koronawirusa!
Papież Franciszek regularnie modli się do Boga żeby naukowcy szybciej wynaleźli szczepionkę i żeby zaszczepić cały świat przeciwko koronawirusowi.
=========
http://portal.nysa.pl/?p=525&a…
niki
niki 25.05.2020, 19:47
Pytanie ?????dlaczego nie zabierają prawa wykonywania zawodu SĘDZIEMU za złe wyroki niewinnych ludzi. Bo niszczą oni wielokrotnie tym osobom życie ,a lekarz pomaga żeby zdrowo żyć to mu się nie dość że nie pomaga a wręcz oczernia i pozbawia wolności słowa bo mówi inacze niż medium oczekują.
Kalina
Kalina 25.05.2020, 20:08
Tylko idiota może utożsamiać skutki błędnych czy niewłaściwych decyzji lekarza z sędzią.
Nick
Nick 25.05.2020, 16:51
Z tego co wiem to nie był przeciwko szczepieniom tylko chciał aby pierwsze szczepienia przesunąć z pierwszej doby na szósty miesiąc i żeby szczepionki były bezpieczne bo jak na razie to w Polsce nie ma laboratorium, które by to zbadało.
olo
olo 25.05.2020, 15:09
Pan Herakliusz nie wie co pisze. Szczepienia to potężny biznes farmacji niestety. Wystarczą medialne tuby i ludzie uwierzą we wszystko. Taki świat. Wojna wszystko wyrównuje.
Andrzej
Andrzej 25.05.2020, 13:21
Przykre jest to, że jeden z nielicznych lekarzy, który wyleczał a nie "leczył" stracił prawo wykonywania zwodu.
zulu
zulu 25.05.2020, 12:16
Karać za prawdę ?
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 25.05.2020, 11:35
Jak niedawno mawiał pewien ksiądz profesor o wybrykach medialnych innego wielebnego - też profesora w temacie korono-wirusa na kapłańskich dłoniach: mamy w Kościele wielu profesorów ale i wielu durniów. Jak widać zdarzają się i tacy wśród lekarzy. Po prostu parł na szkło, chciał zaistnieć medialnie jak ta banda anty szczepionkowców - i się doigrał. Głupek nie wie, że wiele chorób zniknęło ze świata - nie za sprawą modlitw - tylko jako skutek szczepień?
Dorota
Dorota 25.05.2020, 18:57
Słusznie! Tylko dzięki szczepieniom nie ma Hajnego-Mediny, czarnej ospy, dżumy, polio, tężec, dyfteryt i wiele innych. Ale do głupków to nie dociera - węszą sensacje o biznesie który tylko zarabia. Durnie patentowane nie mają pojęcia że nie tylko na szczepionkach ale cały przemyśl farmaceutyczny - ZARABIA! I jest bardzo dochodowy.
zulu
zulu 25.05.2020, 16:00
Tym wpisem obnażyłeś swój poziom.
Gula
Gula 25.05.2020, 18:59
zulu! Ty już sięgnąłeś dna... Często wbrew naturze dno czyli miernota bywa na górze.

Pozostałe