Zatrzymany policjant został wydalony ze służby

  • 23.05.2020, 09:57 (aktualizacja 23.05.2020, 11:18)
  • Red.
Zatrzymany policjant został wydalony ze służby

Podziel się:

Oceń:

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji z Lwówka Śląskiego o reakcji policjantów w sprawie korupcji swojego kolegi.

20 maja 2020 roku zatrzymano dzielnicowego Policji, który był odpowiedzialny za kontrolowanie obowiązku kwarantanny na terenie powiatu lwóweckiego. Mężczyznę doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, gdzie przedstawione mu zostały zarzuty trzech przestępstw, których dopuścił się w okresie od 6 do 20 maja 2020 roku.

Publikujemy komunikat oficera prasowego KPP Lwówek Ślaski:

Po uzyskaniu przez lwóweckich policjantów sygnału mogącego świadczyć o możliwości popełnienia przestępstwa korupcyjnego przez jednego z tamtejszych funkcjonariuszy, natychmiast poinformowali oni policyjne biuro spraw wewnętrznych i przekazali materiały, na podstawie których podjęte zostały dalsze działania w tej sprawie.

Natychmiastowa reakcja policjantów na informację wskazującą na zachowanie niezgodne z prawem doprowadziła w konsekwencji do ustalenia stanu faktycznego, który w oparciu o zgromadzony materiał dał podstawę do zatrzymania i przedstawienia tej osobie zarzutu. Na podstawie materiałów, które policjanci przekazali do Prokuratury, wystąpiła ona w prowadzonym postępowaniu do Sądu o zastosowanie izolacyjnego środka zapobiegawczego. 

Sąd przychylając się do tego wniosku zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

W naszej formacji nie ma miejsca dla osób dopuszczających się takich naruszeń prawa, dlatego równolegle wdrożona została procedura związana z wydaleniem ze służby z uwagi na oczywistość czynu, która zakończyła się w dniu dzisiejszym decyzją o zwolnieniu. pisze  nadkom. Kamil Rynkiewicz Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu 

Z poważaniem Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim p.o. st.post. Olga Łukaszewicz

Red.

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wojtas
Wojtas 24.05.2020, 13:31
Jak to skomentować? 3 miesiące się zastanowi a później 2 latka na twardo. Swoją droga... Oficer prasowy starszy posterunkowy? Hahahaha żenada. Jaki komendant na to pozwala?
jud
jud 24.05.2020, 06:25
widzicie pały,to czeka każdego z was imbecyle jeśli będziecie choć trochę wyrozumiali w stosunku do obywateli a jednocześnie zupełnie niepoprawni politycznie,więc zastanówcie się z kim wam po drodze.
ernest_mamrot
ernest_mamrot 23.05.2020, 16:41
"Z poważaniem..." (?) - to nie ma nawet w komunikatach Kurii biskupich o wydaleniu ze stanu kapłańskiego księdza pedofila. Zresztą takie nie zdarza się przed wyrokiem a bardzo rzadko po wyroku.
Miglanc
Miglanc 23.05.2020, 16:07
To już lepiej jak w przypadku księdza pedofila - czyli nie przenieśli do innego posterunku.
Janusz lll Sobieski
Janusz lll Sobieski 23.05.2020, 12:06
Jak on się teraz może czuć, firma go wydaliła.. I to "bez nikakich" przed wyrokiem jeszcze bez udowodnienia nawet...
Jaa
Jaa 29.05.2020, 06:00
Przecież chłopak się przyznał.
Dlatego aut........
Anty pały
Anty pały 24.05.2020, 11:16
U nich to normalka że jak się noga powinie to ukrzyżują bez sądu ! Jak jesteś chłopcem na posyłki to jest dobrze i przełożeni zadowoleni a tak to won na zbity pysk bez wyroku !!!

Pozostałe