Apel o otwarcie granicy polsko-czeskiej

  • 22.05.2020, 15:05
  • UMWD
Apel o otwarcie granicy polsko-czeskiej

Podziel się:

Oceń:

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski wraz z Hetmanami czeskich krajów libereckiego, kralowohradeckiego, pardubickiego i ołomunieckiego zaapelowali do premierów Polski i Czech o otwarcie polsko-czeskiej granicy.

Granica polsko-czeska została zamknięta ponad dwa miesiące temu. Ograniczenia związane z jej przekraczaniem mają zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2. Obecnie sytuacja epidemiologiczna na pograniczu czeskim i polskim jest jednak ustabilizowana, a występowanie wirusa jest stosunkowo niskie.

- Nie widzimy powodu dla stosowania dalszych ograniczeń w przekraczaniu granicy polsko-czeskiej. Pełne otwarcie granic byłoby dużym wsparciem dla handlu i lokalnej turystyki – wyjaśnia marszałek Cezary Przybylski.

- Nasz apel jest zgodny ze wspólnym europejskim planem znoszenia ograniczeń zapobiegających rozpowszechnianiu się COVID-19. Wspólnie wnioskujemy więc, by otwarcie granicy nastąpiło w tym samym czasie, jak z innymi państwami Grupy Wyszehradzkiej oraz z Austrią i Niemcami – stwierdzili sygnatariusze apelu.

Czesi planują otworzyć swoje granice na przełomie maja i czerwca, w zależności od kształtowania się sytuacji związanej z pandemią wirusa SARS-CoV-2.

UMWD

Zdjęcia (1)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wreszcie
Wreszcie 23.05.2020, 17:52
Oby apel odniósł skutek i otworzyli wreszcie te granice !!!
wladyslaw
wladyslaw 23.05.2020, 16:21
niemcy,austria.slowacja maja wjazd swobodny do czfch tylko polacy .pracownicy ue.np; pracujacy w austri musza jezdzic do rodzin przez niemcy nadrabiajac 1000km. to jest dyskryminacja
buldi
buldi 23.05.2020, 12:59
juz 3 miesiace jestem bez kontaktu z rodzina tylko przez skypa albo telefon to jakies cyrki z austri do bielska bialej mam 360km.a przez niemcy ponad 1000km.ale grubo ponad. czesi mysla ze jak polacy beda jezdzic przez niemcy to beda mieli mniej chorych.niech zbadaja swoje kopalnie to zobaczymy

Pozostałe