Obchody Święta Straży Granicznej w OSS SG

  • 22.05.2020, 14:47 (aktualizacja 22.05.2020, 15:02)
  • Beata Czarniecka - Serafin - OSS SG
Obchody Święta Straży Granicznej w OSS SG OSS SG

Podziel się:

Oceń:

Wczoraj w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu odbyły się obchody 29. rocznicy powstania Straży Granicznej.

Oficjalne uroczystości rozpoczęła Msza św. w intencji funkcjonariuszy i pracowników Ośrodka, którą odprawił ks. kapelan mjr SG Jarosław Nowak.

Następnie Komendant Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu – płk SG Jacek Wysokiński,  z uwagi na zaistniałą sytuację i obostrzenia, indywidualnie wręczył medale, odznaczenia i wyróżnienia. Akty mianowań na pierwszy stopień oficerski otrzymało 4 absolwentów kursu oficerskiego. Komendant Główny Straży Granicznej Rozkazem Personalnym nadał Odznakę Straży Granicznej 10 funkcjonariuszom Ośrodka.

Na wyższe stopnie w korpusie oficerów awansowało 3 funkcjonariuszy, natomiast w korpusie chorążych 9 funkcjonariuszy. Na podstawie Dekretu Biskupa Polowego w dowód uznania i wdzięczności za pomoc i zaangażowanie w realizację misji duszpasterstwa wojskowego, Medale „W Służbie Bogu i Ojczyźnie” otrzymało 4 osoby.

W dowód uznania, a także w celu podkreślenia szczególnych zasług na rzecz Ośrodka, Odznaką Pamiątkową Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu została wyróżniona Pani Lidia Błażków - Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu.

Beata Czarniecka - Serafin - OSS SG

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

A
A 23.05.2020, 07:37
To prawda te zwolnienia to poraszka siedzą m-c w domu i 100%płatne
Cyber
Cyber 22.05.2020, 18:50
I znowu banda nierobów wręczyła sobie odznaczenia za nic. A dostali medale za zwolnienia lekarskie które brali jak trzeba było granic pilnować? Tzw. Medal zielonego liścia?
avanti
avanti 24.05.2020, 03:26
Odznaczenia?!? Czy ktos o zdrowych zmyslach traktuje medal „W Służbie Bogu i Ojczyźnie” jako odznaczenie? Daja to biora, zapewne glupio by bylo im odmowic nie narazajac sie przy tym na ostracyzm.

Pozostałe