Przedszkole w Radostowie nadal zamknięte

  • 21.05.2020, 13:40 (aktualizacja 21.05.2020, 15:05)
  • red. /Przedszkole w Radostowie
Przedszkole w Radostowie nadal zamknięte Przedszkole Radostów

Podziel się:

Oceń:

Dyrekcja Przedszkola w Radostowie, mimo przygotowania do otwarcia placówki podjęła decyzję o dalszym zamknięciu Samorządowego Przedszkola w Radostowie Średnim do 7 czerwca.

- Wiemy, że są Państwo bardzo odpowiedzialnymi i mądrymi rodzicami, a większość z Was już wcześniej zdecydowała o pozostawieniu waszych skarbów w domu. Chcielibyśmy naszą bardzo przemyślaną decyzję następująco uzasadnić - informuje dyrekcja placówki.

Dyrekcja przedszkola swoją decyzję uzasadniła w pięciu punktach, które możecie przeczytać poniżej.

1. Jak Państwo wiecie województwo górnośląskie i dolnośląskie w dalszym ciągu jest w czołówce zakażeń koronawirusem. Od kilku tygodni nie maleje w całej Polsce dzienna liczba zakażeń, która oscyluje w granicach 300-400 przypadków dziennie, wciąż wiele ludzi umiera nie tylko w podeszłym wieku. Dziś odnotowano w porannym raporcie Ministerstwa Zdrowia znaczny wzrost, aż 301 nowych potwierdzonych zakażeń. Obecna liczba zakażonych to 19569 osób, a liczba zgonów 953 osoby. Jak Państwo wiecie wczoraj został potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem na terenie Gminy Wiejskiej Lubań, o czym informował portal Przegląd Lubański. W związku z zaistniałą sytuacją na terenie naszej gminy są, także osoby, które obecnie przebywają w kwarantannie. Cały świat, a także Polska w dalszym ciągu funkcjonuje w bardzo trudnych warunkach Pandemii koronawirusa i mimo luzowania przez Państwo Polskie obostrzeń w dalszym ciągu musimy być wszyscy bardzo czujni. Przedszkola, Szkoły i Uczelnie Wyższe w całej Polsce były zamykane przy kilku zakażonych osobach, a otwieranie ich przy prawie 200 tysiącach chorych i tysiącu zgonów, byłoby bardzo niebezpieczne dla dzieci i waszych rodzin.

2. Jak już wcześniej informowaliśmy na naszym profilu mają Państwo możliwość pobierania zasiłku opiekuńczego na dziecko, aż do 14 czerwca 2020r. Dziękujemy za Państwa rozwagę, wielu rodziców dużo wcześniej zapowiedziało, że sytuacja jest na tyle niebezpieczna, że nie zdecydują się na puszczenie dziecka do przedszkola.

3. Z doświadczenia wiemy, że tak długa przerwa w uczęszczaniu do przedszkola wiążę się z przechodzeniem przez dzieci od nowa procesu adaptacyjnego w bardzo trudnych warunkach bez możliwości przytulenia dziecka i pocieszenia w sytuacji kryzysowej. Sami Państwo, wiecie jak po długiej nieobecności w przedszkolu dziecko tęskni za rodzicami i potrzebuje wyjątkowego i bardzo troskliwego wsparcia nauczycieli, co w obecnej sytuacji epidemicznej jest niemożliwe, a nawet niezgodne z prawem, a widok ulubionych nauczycieli w fartuchach, przyłbicach i maseczkach zabezpieczonych dla bezpieczeństwa wychowanków, będzie bardzo stresujący dla dzieci.

4. Samorządowe Przedszkole w Radostowie Średnim jest przygotowane na przyjęcie dzieci, sale są pomalowane, klimatyzatory zainstalowane, dozowniki z płynem dezynfekującym zamontowane. Przedszkole jest wyposażone w środki ochrony osobistej dla pracowników placówki takie jak: płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni płaskich, przyłbice, maseczki, fartuchy, rękawice, a wszystko zgodne z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Jednak widok sal przedszkolnych przypomina warunki szpitalne, bez dywanów, pluszowych zabawek, dziecięcych dekoracji okiennych i ściennych. Ponadto niemożność przytulenia się dzieci do nauczycieli, kolegów, koleżanek z przedszkola po tak długim niewidzeniu się, byłaby dla dzieci przykra i niezrozumiała.

5. W razie jakichkolwiek problemów lub wątpliwości cały czas istnieje możliwość kontaktu z nauczycielami. W dalszym ciągu jak do tej pory, będzie realizowane wychowanie przedszkolne w formie zdalnej, a materiały, będą przesyłane w wybranej przez Państwa formie elektronicznej.

- Bardzo tęsknimy za naszymi wychowankami i czekamy na dzień, gdy znowu będziemy mogli bezpiecznie bawić się i uczyć w przedszkolu - podsumowała dyrekcja oraz grono pedagogiczne i pracownicy Samorządowego Przedszkola w Radostowie Średnim.

red. /Przedszkole w Radostowie

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Aaa
Aaa 21.05.2020, 22:45
Gdzie jest województwo górnośląskie? XD

Pozostałe