Będą wyższe kary za wypalanie traw

  • 21.05.2020, 13:37 (aktualizacja 21.05.2020, 15:05)
  • red. /remiza.com.pl
Będą wyższe kary za wypalanie traw

Podziel się:

Oceń:

Ministerstwo Środowiska podjęło inicjatywę legislacyjną o radykalnym zaostrzeniu kar za wypalanie łąk.

Resort zamierza podnieść sześciokrotnie kary za wypalanie traw. Obecnie osoba, która wypala trawy może zostać ukarana karą w wysokości 5000 złotych. Po zmianie przepisów będzie to 30 tysięcy złotych.

Dodatkowo podpalacz będzie musiał naprawić wyrządzoną szkodę, na przykład w ramach prac społecznych taka osoba posadzi las.

O planowanych zmianach Minister Środowiska Michał Woś poinformował podczas konferencji w Biebrzańskim Parku Narodowym.

red. /remiza.com.pl

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tamara
Tamara 22.05.2020, 08:26
Jaka kara będzie dla ministra który pozwolił na oprysk zabijający PSZCZOŁY. Najlepiej karać tych " maluczkich|
Ekolożka
Ekolożka 21.05.2020, 22:01
No to drżyjcie kmioty i inne wiejskie głupki!
Głupie odmiany
Głupie odmiany 22.05.2020, 09:49
Mała - Eko-lożka
Duża - Eko-locha
Sos
Sos 21.05.2020, 19:55
Oprócz sadzenia lasu w ramach zadośćuczynienia mógłby delikwent obkaszać ten teren np. przez rok. Żeby trawa nie rosła i usychała.
dziadek
dziadek 22.05.2020, 02:50
Bardzo dobry pomysł. Zastanówmy się teraz kim był ojciec i dziadek tych co wymyślili żeby z 5tysi na 30tysi grzywnę podnieść(nie tym samym czasami tyle że w innych ciut czasach? bo mnie to śmierdzi i logiką i metodą z UB co wy na to?). Bo taki pomysł mający być skuteczny jak mniemam prewencyjnie w mądrej głowie nie powstał. To kolejna odsłona eko_nieuctwa i oszołomstwa. Tym razem nie na jakichś wybrykach w stylu eko że nie ma komu tego rozgonić jak się robi np. w Niemczech i nie tylko szybko i skutecznie, tym razem taki tryb myślenia zaszedł i znalazł poparcie u prawodawców, KTÓRZY NIE WIEDZIELI CO ROBIĆ I... podnieśli grzywnę do bandyckiego poziomu ponieważ gdzieś usłyszeli że wypalanie trawy jest przejawem skrajnej ciemnoty, zabobonu i tym podobnych rzeczy! Nigdy nie rozumieli sensu tego zabiegu, nigdy! Brak słów. Ziobro powinien ten z d*** wyjęty koncept anulować.
Zenon Zarazek
Zenon Zarazek 22.05.2020, 17:44
30`000! klasyczny skok na kasę. Taka kara by się przydała raz na parę lat może.
A co do geanologii to:
Dziadek zaje bywał.
Jak nie wiedział co z delikwentem zrobić.
Ociec przyje bywał
Jak trzeba, a władza kazała.
To un doje bywa
Kiedy nic innego nie działa.
(a co ma nie, jak proszą, to bywa)
Resztę za hulltajstwo mając.

I co wybrnąłem? Wybrnnąłem przed ogwiazdkowaniem ?:)
Obserwator
Obserwator 21.05.2020, 18:15
A wysypiska z niebezpiecznymi odpadami nadal w Polsce płoną i jakoś nie ma wielkiego szumu o to..
xyz
xyz 21.05.2020, 17:31
Ja bym dorzucił jeszcze jedną atrakcję dla gości złapanych na gorącym (sic:) uczynku - obowiązkowy bieg na bosaka po własnoręcznie wypalanym terenie.
hebel
hebel 21.05.2020, 19:50
Sie już nie rób taki eko-logoczny. Zaostrzenie kary ok, sadzenie lasu też jak najbardziej. Podwyższenie grzywny natomiast to jest szukanie kasy w nieuczciwy sposób. Bez wpływu na skuteczność czy zmiany w świadomości czy zmianę obyczaju zakorzenionego jeszcze w świadomości tu i ówdzie. Kiedyś wypalanie niszczyło kleszcze z listą chorób przenoszonych, ślimaki z motylicą. Jaja motylicy na trawie w śluzie ślimaków i inne tym podobne rzeczy bez chemii a kosztem niewielkiego ryzyka pożaru jak kto z głową brał się za temat. Kosztem utraty potasu nieco z gleby.... To nie jest tak idiotyczny zabieg jak nam wmawiają eko-nieuki. A że wypalanie dzisiaj nie jest potrzebne, to inna sprawa. Karać trzeba, nie trzeba przy tej okazji rabować obywatela w świetle prawa. 5000zł jest dostatecznie dolegliwe. A że jeden lemig drugiemu przyklepał pieczątkę i zgadzali się ze sobą...

Pozostałe