Wideo. Korki na granicach

  • 21.05.2020, 09:07
  • red.
film_z_a4_21052020.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Długi weekend w Niemczech i zniesienie 14-dniowej kwarantanny zaskoczyło polskie służby graniczne. Od wczoraj na zachodniej granicy państwa tworzą się gigantyczne korki.

Co tu się dzieje? My tylko próbujemy wrócić do domu. Na autostradzie A4 korek sięga teraz do Bautzen – informował nas przed 9:00 mieszkaniec Lubania, który zrezygnował z powrotu do domu na przedłużony weekend.

W Niemczech czwartek jest dniem wolnym od pracy i w związku z tym wiele firm dało wolne swoim pracownikom. Dodatkowo w sobotę zniesiono obowiązek 14-dniowej kwarantanny po wjedzie do Polski dla osób pracujących na terenie UE. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja zaskoczyła polskie służby graniczne.

Według oficjalnych danych podawanych przez SG 21.05 o godzinie 7:00 czas oczekiwania na granicach wynosił:

Kostrzyna nad Odrą - 3 godziny,

Olszyna - 3 godziny,

Świecko - 3 godziny,

Słubice - 3 godziny,

Zgorzelec - 7 godzin,

Jędrzychowice 7 godzin,

Jakuszyce - na bieżąco

Kudowa Słone - na bieżąco.

Według naszego czytelnika niemieckie służby nie wpuszczają aut osobowych do Görlitz, bo osobówki po kilka godzin blokują miasto. Natomiast kolejka do granicy na autostradzie A4 ma już ponad 40 km długości.

red.

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tomek
Tomek 21.05.2020, 19:12
Polska... CIEMNOGRÓD !!!
po co te wszystkie cyrki na granicach ????
Żenada na cały świat z tymi kontrolami !!!
abc
abc 21.05.2020, 22:22
Sprawdź jak było na granicy za RWPG czyli komuny i przestań narzekać. Przynajmniej bagażnika ci nie trzepią.
AntyPIS
AntyPIS 21.05.2020, 16:32
Wszyscy pogranicznicy na przejścia...wszystkie przejścia jakie mamy, a nie ustawili się na dwóch i zadowoleni... tępy PIS!!! Ciekawe czy jakby przy Nowogrodzkiej stało w korku kilkadziesiąt tysięcy Niemców to by się prezes cieszył
Hans
Hans 21.05.2020, 15:30
ich k...a zawsze wszystko zaskakuje ,wczoraj 7 godzin spędzonych na granicy na odcinku 1km, ci ludzie tam czują się jak śmiecie których państwo ukarało już na samym powrocie do kraju ,kara za pracę na obczyznie zamiast za miskę ryżu tutaj, żenada i wstyd na całą europę.
pit
pit 21.05.2020, 14:01
Przyzwyczajajcię się jak pis wyjdzie z uni albo ich wywalą taka będzie codzienność
Zenek
Zenek 21.05.2020, 13:19
Jak służby takie zaskoczone to niech otworzą granicę w Radomierzycach!
Xander
Xander 21.05.2020, 21:54
Nie otworzą bo ich długi weekend niemiecki zaskoczył.
Kamila
Kamila 21.05.2020, 12:30
To wogole jakaś paranoja z tym zamknięciem granic , kto się ma zarazić to i tak się zarazi .
Czy ktoś prowadzi wogole statystyki z umieralności na zwykłą grypę ?
Umieralność jest na podobnym poziomie !! Zwykła grypa jest równie groźna !
Jeżeli już to powinnismy nosić maseczki za każdym razem ,gdy jest wzmożona zachorowalność na zwykłą grypę!
A teraz przez tą całą panikę , ludzie już nie wiedzą co myśleć , nie wiedzą komu wierzyć . Nie potrzeby tylko chaos !!!
Mam nadzieje że władze w Polsce w końcu się opamiętają , i zniosą te durne kontrole na granicach, bo tylko Polska jak zwykle za murzynami i robi problemy .
abc
abc 21.05.2020, 22:18
To cholerstwo w Polsce się nie narodziło tylko ktoś je przywiózł. Czyż nie! Gdyby nie zamknięto granic byłoby gorzej.
Aaaa
Aaaa 21.05.2020, 10:16
Jakie 7 godzin?! Mąż już 11 godzin stoi. Parodia
troll
troll 21.05.2020, 14:35
mogł nie wyjeżdzać:)
Hogsofwar
Hogsofwar 21.05.2020, 09:39
Trzeba wkońcu jak najszybciej otworzyć wewnętrzne granicę UE
jeams
jeams 21.05.2020, 11:35
Nic nie trzeba!!!
A..
A.. 21.05.2020, 13:13
jeans skoro tak piszesz to podaj lepszy pomysł na rozładowanie korków i normalny przepływ obywateli przez zachodnie granicę Polski ???

Pozostałe