Maseczki dla Seniorów

  • 20.05.2020, 19:49 (aktualizacja 20.05.2020, 20:09)
  • Powiat Lubań
Maseczki dla Seniorów

Podziel się:

Oceń:

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu w ramach działań prewencyjnych skierowanych na bezpieczeństwo osób starszych rozdawali na terenie powiatu lubańskiego maseczki ochronne wraz z ulotkami prewencyjnymi. Maseczki przekazane zostały przez samorząd powiatowy – Starostwo Powiatowe w Lubaniu. Trafiły one do mieszkańców naszego powiatu, znaczną ich część otrzymali seniorzy i osoby potrzebujące.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, Komisariatu Policji w Leśnej, Posterunku Policji w Olszynie oraz Rewiru Dzielnicowych w Świeradowie Zdroju w ramach codziennej służby rozdawali mieszkańcom powiatu lubańskiego maseczki ochronne, otrzymane od Starosty Lubańskiego Walerego Czarneckiego.

Policjanci wraz ze starostwem kolektywnie uczestniczą w przedsięwzięciach na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu. Maseczki ochronne przekazane zostały głównie działkowcom, seniorom i osobom potrzebującym. Do każdej z nich  dołączona została ulotka z poradami jak się zachować, aby nie stać się ofiarą oszustów. Inicjatywa przekazywania maseczek ochronnych działkowcom, miała z jednej strony na celu przypomnienie o obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, zgodnie z obowiązującym nakazem zasłaniania ust i nosa a z drugiej strony przypomnienie o sposobach oraz działaniach sprawców oszustw metodą na „wnuczka”, „policjanta”. Mundurowi przypomnieli także o prawidłowym zabezpieczeniu mienia pozostawionego w altanach ogrodowych. 

Policjanci spotkali się z bardzo pozytywnymi reakcjami ze strony mieszkańców. Słowa uznania i podziękowania za ciężką służbę w czasie pandemii, za pomoc jaką niosą seniorom utwierdzają  mundurowych w przekonaniu, iż pełniąc codzienną służbę przyczyniają się do wzrastania poczucia bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu

Powiat Lubań

Zdjęcia (10)

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

w
w 21.05.2020, 15:35
Policja rozdawała ulotki uczulające starszych na naciąganie "na wnuczka" . Dodatkiem były maseczki. To szczytny cel.Ludzi,ogarnjcie się Przestańcie pluć jadem. Najlepiej się krytykuje z poziomu fotela. Wstań,zrób coś,potem krytykuj
regent
regent 21.05.2020, 13:33
Wg ministra Szumowskiego kagańce nie chronią przed ewentualnym zakażeniem, ale zapobiegają, aby osoba chora nie zarażała innych. Zgadza się? Tak więc kagańce powinny nosić osobe chore. Zgadza się? Zgodnie ze statystykami, jeśli osoba starsza zachoruje na covid 19(84), to raczej kończy się to przynajmniej leżeniem w łóżku, jeśli nie pod respiratorem, albo gorzej... Zgadza się? WIĘC PO CO TEN BEZMYŚLNY CYRK Z ROZDAWANIEM OSOBOM STARSZYM SZMAT? Tak policja nie odbuduje swojego nadszarpniętego w ostatnim czasie wizerunku. ZGADZA SIĘ? Zgadza się.
Ewa
Ewa 21.05.2020, 12:24
Świetny pomysł. Gratuluję
kaj
kaj 21.05.2020, 09:33
Czas noszenia 20 min i do kosza wiecej szkody jak korzysci.
Małgorzata
Małgorzata 20.05.2020, 22:28
Po co te szmaty.A czy one od szumowskiego? Trzeba to sciagac a nie rozdawac jeszcze.

Pozostałe