Sytuacja epidemiologiczna w powiecie i na Dolnym Śląsku

  • 20.05.2020, 11:23 (aktualizacja 20.05.2020, 11:52)
  • red.
Sytuacja epidemiologiczna w powiecie i na Dolnym Śląsku

Podziel się:

Oceń:

Według danych przekazanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Lubaniu oraz władze województwa, sytuacja epidemiologiczna kształtuje się w następujący sposób:

Na dzień dzisiejszy na terenie powiatu jedna osoba choruje na koronawirusa i jest to mieszkanka gminy Lubań. Mężczyzna, który od kilku dni oczekiwał na wynik testu w bolesławieckim szpitalu otrzymał negatywny wynik testu.

  HOSP 
podejrzenie
HOSP
potwierdzone
Zdrowi Izolacja
domowa
Przebadani
wynik
dodatni
Przebadani
wynik
ujemny
Kwarantanna rządowa Kwarantanna  PPIS Nadzór
Hospitalizacja 
ogółem
0 0 31 1 32 307 79 8 2
0
Nadzór
ogółem
90

Do godziny 10. na Dolnym Śląsku zanotowano 2267 osób zakażonych - tylko dziś o pozytywnym wyniku testu dowiedziało się kolejnych 10 osób. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Legnicy i Wrocławia oraz powiatów: kłodzkiego, lubińskiego, wołowskiego i wrocławskiego.

Poniżej szczegółowe informacje dotyczące aktualnej sytuacji związanej z koronawirusem w Polsce i na Dolnym Śląsku oraz liczbą zachorowań.

Koronawirus na Dolnym Śląsku – aktualne dane:
▪️ liczba potwierdzonych przypadków zachorowania – 2267
▪️ liczba osób wyleczonych z Covid-19 – 1032
▪️ liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania – 307
▪️ liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją – 4515
▪️ liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1124

Wczoraj zmarła dwójka pacjentów ze szpitala we Bolesławcu, była to 83-letnia kobieta i 71-letni mężczyzna.

W wyniku zarażenia wirusem SARS-CoV-2 na Dolnym Śląsku zmarły 93 osoby.

Od początku epidemii w Polsce potwierdzono 19569 przypadków zachorowania na COVID-2019, zmarły 953 osoby, natomiast 7903 osoby udało się wyleczyć.

red.

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 20.05.2020, 18:47
Umiłowani Siostry i Bracia!
Wielebni szamani - księża Maryjanie zapraszają do Lichenia – kto zapielgrzymuje do Niekopulanej Dziewicy tego koronowirus nie zmorzy.
Widocznie brak kasy już im zaczyna doskwierać.
Każdego roku Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej 1 maja wspomina dzień, kiedy to w 1850 roku pasterzowi Mikołajowi Sikatce (lekko upośledzony) po raz pierwszy objawiła się w lesie grąblińskim Matka Boża. Wczoraj minęło 170 lat od tamtych wydarzeń.
To jemu w latach 1850-1852 kilkakrotnie ukazywała się Matka Boża. Wybrała go na swego posłańca. Pasterz miał przekazać ludziom Jej nawoływania do nawrócenia i modlitwy, szczególnie różańcowej. Maryja przepowiedziała czasy epidemii, dając jednocześnie nadzieję tym, którzy Jej zaufają. Oprócz upomnień Matka Boża obiecywała Polakom opiekę w najtrudniejszych chwilach. Widocznym potwierdzeniem słów Maryi był Orzeł Biały tulony przez nią do piersi. Ustna tradycja przekazuje, że Mikołaj Sikatka usłyszał także od Matki Bożej przesłanie dotyczące obrazu:
Cytata:
„Gdy nadejdą ciężkie dni ci, którzy przyjdą do mego obrazu, będą się modlić i pokutować, nie zginą. Będę uzdrawiać chore dusze i ciała. Ile razy ten naród będzie się do Mnie uciekał, nigdy go nie opuszczę, ale obronię i do Swego Serca przygarnę jak tego orła białego. Obraz ten niech będzie przeniesiony w godniejsze miejsce i niech odbiera publiczną cześć. Przychodzić będą do niego pielgrzymi z całej Polski i znajdą pocieszenie w swych strapieniach. Ja będę królowała memu narodowi na wieki. Na tym miejscu wybudowany zostanie wspaniały kościół ku Mej czci. Jeśli nie zbudują go ludzie, przyślę aniołów i oni go wybudują.”
============
W dobie atomu i lotów kosmicznych to faktycznie mieści się w tych ....umysłach

Pozostałe