Nietrzeźwy zatrzymany po pościgu

  • 18.05.2020, 11:52 (aktualizacja 18.05.2020, 12:00)
  • st. post. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski
Nietrzeźwy zatrzymany po pościgu

Podziel się:

Oceń:

Kierujący samochodem marki Volvo nie zatrzymał się do kontroli drogowej w związku z czym funkcjonariusze rozpoczęli za nim pościg. Okazało się, że powodem ucieczki był alkohol. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim w dniu wczorajszym (17.05) podczas służby w Krzewiu Wielkim wytypowali do kontroli pojazd Volvo. Kierowca pomimo wyraźnie nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, zignorował je i zaczął uciekać z dużą prędkością. Policjanci ruszyli natychmiast w pościg. Kierowca po przejechaniu kilku kilometrów porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo, jednak po krótkiej chwili został zatrzymany przez policjantów.

Jak się okazało 35- latek z powiatu lwóweckiego kierował pod wpływem alkoholu. Urządzenie wskazało 1,3 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

st. post. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sierżant
Sierżant 18.05.2020, 21:04
Przy temacie "Dobór do Policji" dziwnie nie przewidziano komentarzy. Zatem:
Odchodzący funkcjonariusz ujawnia jak naprawdę wygląda praca w policji
Dla jednych Judasz, dla innych Prometeusz, sam siebie określa "kamikaze". Sierżant Kamil Całek z Komendy Stołecznej Policji odchodzi ze służby w akcie protestu przeciwko sztucznemu nabijaniu statystyk. - Obecna polityka policji polega głównie na legitymowaniu - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską.
wiadomosci.wp.pl/-6025265739686529a

Pozostałe