W Bolesławcu wprowadzono terapię osoczem ozdrowieńców

  • 18.05.2020, 09:21 (aktualizacja 18.05.2020, 09:37)
  • Źródło: Muzyczne Radio
W Bolesławcu wprowadzono terapię osoczem ozdrowieńców Pixabay

Podziel się:

Oceń:

W jednoimiennym szpitalu powiatowym w Bolesławcu, pierwszym trzem pacjentom podano osocze od ozdrowieńców, tzn. osób, którym udało się wygrać walkę z COVID-19.

Jak informuje Muzyczne Radio, ta metoda leczenia przyniosła pierwsze pozytywne wyniki w szpitalu jednoimiennym w Bolesławcu. 

Ci pacjenci, którzy mają pierwsze prognostyki niewydolności oddechowej są już kwalifikowani do podawania osocza. Póki co wyniki są bardzo wczesne, ale jedną pacjentkę, której podano osocze, mogliśmy już odłączyć od respiratora - mówi dla Muzycznego Radia Jarosław Kuc, ordynator oddziału intensywnej opieki medycznej szpitala w Bolesławcu. 

Jednoimienny szpital powiatowy w Bolesławcu, został zaproszony do wzięcia udziału w projekcie naukowym, realizowanym przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, którego głównym celem jest sprawdzenie działania osocza pobranego od osób, tzw. ozdrowieńców, które wygrały walkę z koronawirusem, i podania go tym chorym, których stan jest ciężki. Pierwszym trzem pacjentom w bolesławieckim szpitalu osocze zostało już podane.

Docelowo program ma trwać 18 miesięcy, a osocze ma zostać pobrane od 300 ozdrowieńców. Ich osocze zawiera wytworzone przez organizm przeciwciała, które zostanie podane pacjentom zmagającym się z COVID-19.

Źródło: Muzyczne Radio

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kris
kris 18.05.2020, 13:09
Brawo Bolesławiec!!!!

Pozostałe