W Zawidowie otwarto przejście graniczne

  • 18.05.2020, 08:50
  • Źródło: UM Zawidów
W Zawidowie otwarto przejście graniczne UM Zawidów

Podziel się:

Oceń:

Od dziś powraca ruch na przejściu granicznym Zawidów – Habartice, informację taką potwierdziła Straż Graniczna. Wiadomo także, że przejście funkcjonowało będzie w sposób ograniczony czasowo tj. tylko w wyznaczonych dniach i godzinach.

Przejście graniczne Zawidów – Habartice otwiera się na pracowników. Od dziś będzie można je przekraczać, ale jak zapowiadają pogranicznicy jego funkcjonowanie będzie ograniczone czasowo. Będzie czynne tylko w wyznaczonych dniach i godzinach. Dla Zawidowa wygląda to następująco:

Zawidów (od poniedziałku do niedzieli)
4:00 – 8:00, 12:00 – 16:00, 20:00 – 24:00.

Zaświadczenie o zatrudnieniu

Każda osoba z Polski zatrudniona w Czechach będzie mogła przekroczyć granicę tylko po okazaniu zaświadczenia z zakładu pracy o zatrudnieniu zgodnie ze wzorem zamieszczonym na stronie ministerstwa spraw wewnętrznych Czeskiej Republiki.

Na chwilę obecną posiadanie takiego zaświadczenia jest kluczowe. Druk zaświadczenia można pobrać także ze strony Urzędu Miasta Zawidów.

Badanie na Covid-19

Strona czeska podtrzymała swoje stanowisko w sprawie testów na koronawirusa.

Badanie na Covid-19 należy wykonać nie wcześniej niż cztery dni przed wjazdem do Czech lub w ciągu 72 godzin po pierwszym przekroczeniu granicy. Badanie ważne jest 30 dni, a pierwszy wjazd odnotowywany jest przez służby graniczne Republiki Czeskiej w systemie i na dokumencie potwierdzającym zatrudnienie.

Praca a środki transportu

Przejazd do pracy może odbywać się autobusami lub samochodami prywatnymi. Należy jednak pamiętać o zasadach obowiązujących w tych przejazdach, np. w autobusie w Polsce może być zajęta tylko połowa miejsc. Osoby obce w samochodzie muszą mieć założone maseczki.

Źródło: UM Zawidów

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

r
r 18.05.2020, 15:46
Beznadzieja płać co miesiąc 2000 koron lepiej w domu siedzieć.

Pozostałe