Okradli skup metali kolorowych. Grozi im do 10 lat

  • 16.05.2020, 10:57 (aktualizacja 16.05.2020, 12:23)
  • Źródło: KPP Lubań
Okradli skup metali kolorowych. Grozi im do 10 lat KPP Lubań

Podziel się:

Oceń:

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mężczyzn, sprawców włamania do punktu skupu metali kolorowych i kradzieży mienia. Straty oszacowano na kwotę powyżej 1500 zł.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Olszynie wspólnie z lubańskimi kryminalnymi w wyniku podjętych czynności operacyjnych ustalili, a następnie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 27 i 30 lat mieszkańców gminy Olszyna w związku z włamaniem i kradzieżą części samochodowych.

Sprawcy po zerwaniu uchwytu w zamku dostali się do wnętrza hali magazynowej, skąd zabrali m.in. bęben hamulcowy, resory, pompy cieczy chłodzącej, półosie napędowe, przewód elektryczny oraz akumulator. Ponadto z pojazdu Mercedes Benz ukradli 30 litrów oleju napędowego. Łączną wartość skradzionego mienia pokrzywdzony oszacował na kwotę powyżej 1500 zł. Sprawcy skradzione mienie sprzedali w punkcie skupie złomu na terenie powiatu lwóweckiego. Policjanci odzyskali akumulator samochodowy.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili zatrzymanym zarzut włamania i kradzieży mienia jak i oszustwa doprowadzając inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd. Za czyn o , który są podejrzani, grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Lubań

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kamilia
Kamilia 16.05.2020, 17:48
Jakże to? Na kradzież wybrał się w krótkich spodenkach? Przecież to z góry było wiadome że wpadka murowana. Porządny złodziej powinien być przynajmniej porządnie ubrany.
Sasiatka
Sasiatka 16.05.2020, 16:46
Nareszcie

Pozostałe