Po weekendzie do fryzjera. Co jeszcze się zmieni?

  • 16.05.2020, 10:17
  • Red.
Po weekendzie do fryzjera. Co jeszcze się zmieni? Pixabay

Podziel się:

Oceń:

To chwila, na którą czekali nie tylko mniejsi przedsiębiorcy, ale i ich klienci. Od 18 maja nastąpi luzowanie kolejnych obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa. Przypominamy, że będziemy mogli pójść do fryzjera czy kosmetyczki. Co jeszcze się zmieni i jakie zasady trzeba będzie zachować?

Część luzowania obostrzeń nastąpi już od poniedziałku, czyli 18 maja. Wiele osób czekało na ten moment, kiedy będzie można pójść do kosmetyczki czy fryzjera. Na jakich jednak zasadach? Fryzjerzy i kosmetyczki będą musieli pracować w maseczkach, odstęp między stanowiskami będzie musiał wynosić minimum dwa metry. Ważna będzie również dezynfekcja stanowisk pracy oraz umawianie klientów na konkretną godzinę. 

Restauracje

Po weekendzie będą mogły działać ogródki restauracji, pubów i kawiarni. Obowiązkowa będzie obsługa kelnerska, a klienci do lokalu będą mogli wejść tylko w celu skorzystania z toalety. Obowiązywać będzie odstęp między klientami przy stolikach. Przy jednym stoliku będzie mogła usiąść tylko rodzina lub grupa osób, która przyszła razem. Oczywiście przy jedzeniu i piciu nie trzeba będzie nosić maseczki. 

Obiekty sportowe 

Na mniejszych boiskach, stadionach, orlikach, skoczniach i torach będzie mogło przebywać maksymalnie 14 osób na obiekcie plus dwóch trenerów.
Będzie można też korzystać z sal i hal sportowych:
- w obiektach do 300 mkw. - 12 osób plus trener
- do 800 mkw. - 16 osób plus 2 trenerów
- do 1000 mkw. - 24 osoby plus 2 trenerów
- powyżej 1000 mkw. - 32 osoby plus 3 trenerów

Kościoły 

Od najbliższej niedzieli, w kościele będzie mogło przebywać więcej osób jednocześnie, a dokładnie 1 osoba na 10 mkw. powierzchni kościoła czy kaplicy. 

Komunikacja miejska 

Od poniedziałku zwiększony zostanie dopuszczalny limit pasażerów w autobusach i tramwajach. W jednym pojeździe będzie ich mogło podróżować jednocześnie o 30 procent więcej. 

 

Red.

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kama
kama 02.06.2020, 22:36
do fryzjera meskiego na zapisy a w sklepie ile sie da ludzi czesto siedza w sklepie dłużej niż trwa strzyżenie durne
Baśka
Baśka 16.05.2020, 16:50
Jak to co się zmieni? Będą darli kasę za byle co. Bo trzeba nadrobić, a wakacje idą, kasy trzeba. US do dzieła, będzie się działo.
Krzysiek
Krzysiek 18.05.2020, 18:13
Możesz zrobić konkurencję i oferować usługi bez narzutu. Najlepiej 24/24.

Pozostałe