Chcieli ukraść katalizator. Wpadli na gorącym uczynku

  • 15.05.2020, 11:10 (aktualizacja 15.05.2020, 11:44)
  • asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Chcieli ukraść katalizator. Wpadli na gorącym uczynku KPP w Lubaniu

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z powiatu lubańskiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzieży katalizatora z Mitsubishi Carisma. Sprawcy w torbie podręcznej oraz plecaku mieli schowane narzędzia, które posłużyły im do popełnienia tego czynu. Podczas przeszukania u jednego z mężczyzn znaleziono narkotyki. Zatrzymani przyznali się, że chcieli zdemontować katalizator. Czynu dokonali w warunkach recydywy.

12 maja ok. 2. w nocy policjanci wydziału prewencji patrolujący Osiedle Piast zauważyli dwóch mężczyzn stojących przy samochodzie osobowym. Funkcjonariusze przystąpili do ich wylegitymowania. Mężczyźni w wieku 31-lat mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego, zostali sprawdzeni w policyjnych bazach danych, sprawdzeni pod kątem posiadania narkotyków jednak wnikliwi mundurowi nie odpuścili tak łatwo. „Przyjezdni” mieli świeże, brudne ślady na ubraniach oraz dłoniach wskazujące na ingerencję w części mechaniczne nieustalonego pojazdu. W pobliżu samochodu osobowego mitsubishi carisma mundurowi ujawnili torbę podręczną oraz plecak z narzędziami w postaci nasadek, przedłużek różnych rozmiarów, klucz typu grzechotka, maczetę oraz kominiarkę. W trakcie przeszukania przy jednym z mężczyzn policjanci ujawnili narkotyki. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznali się do tego, że przyjechali do Lubania, żeby dokonać kradzieży katalizatora z pojazdu.

Mężczyźni zostali zatrzymani do dalszych czynności. Na miejsce interwencji został wysłany dodatkowy patrol policji.  Mundurowi wraz z zatrzymanymi udali się w miejsce gdzie stał zaparkowany pojazd VW Polo, którym mieli poruszać się. W bagażniku pojazdu znajdowały się narzędzia w postaci noży, śrubokrętów, młotka, brzeszczot jak i tablice rejestracyjne. Podejrzani już usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży mienia oraz jeden z nich zarzut posiadania narkotyków. Zatrzymani czynu tego dopuścili się w warunkach powrotu do przestępstwa. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Za usiłowanie kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych, kara pozbawienia wolności do lat 3. 

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pod_Inspektor
Pod_Inspektor 15.05.2020, 21:01
Pani aspirantko sztabowa!
Nie ma w Lubaniu "Osiedla Piast" jest natomiast Osiedle Piastów - kilku ich tam jest na tym osiedlu.
============
.... ingerencję w części mechaniczne nieustalonego pojazdu.
+++++++++
No bomba! Takie określenie czyli modus operandi to mogą wymyślić tylko w Policji.

Pozostałe