Przedszkole Miejskie nr 1, jeszcze rok na starym miejscu

  • 14.05.2020, 11:29 (aktualizacja 14.05.2020, 11:42)
  • red./Nowy Lubań
Przedszkole Miejskie nr 1, jeszcze rok na starym miejscu

Podziel się:

Oceń:

Mały sukces rodziców przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 1 Lubaniu. Przedszkole nie zostanie przeniesione z dniem 31 sierpnia 2020r do szkoły na Księginkach. - dowiadujemy się od radnych klubu Nowy Lubań. Dziś o 12. sesja nadzwyczajna RM Lubań, której celem jest podpisanie kolejnej uchwały intencyjnej w tym temacie.

W ustawowym terminie miasto nie uzyskało zgody Kuratorium Oświaty. - informują radni z Klubu Nowy Lubań, którzy wspierali starania rodziców o pozostawienie przedszkola w dotychczasowym miejscu. O sprawie pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ.

O powód takiej decyzji kuratorium zapytaliśmy Arkadiusza Słowińskiego, burmistrza Miasta Lubań.

Tutaj trzeba powiedzieć otwarcie, źle zinterpretowaliśmy przepis, który nakazywał nam do końca lutego przekazać kuratorowi informację. Była to główna podstawa, dla której opinia kuratora była negatywna. Z przyczyn formalnych musimy jeszcze raz tą uchwałę podjąć, niestety podając termin przenosin na 31 sierpnia 2021 roku.

Dziś o 12. odbędzie się sesja nadzwyczajna Rady Miasta Lubań, w czasie której ponownie podejmowana będzie uchwała intencyjna w tej sprawie. Zapraszamy do śledzenia obrad na stronach eLuban.pl

red./Nowy Lubań

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lena
lena 15.05.2020, 19:10
Wstyd że przewodniczący rady KAMIL GLAZER kneblował głosy Nowego Lubania. Podziękujcie MU w następnych wyborach.
ja
ja 15.05.2020, 22:12
A to akurat standard. Można poprzednie sesje przejrzeć. Cyrk
mieszkaniec
mieszkaniec 15.05.2020, 12:14
Nasz burmistrz to prawdziwy mistrz! Najpierw zaniedbał budynek do ruiny, a teraz stwierdził, że nie opłaca się go remontować. Prawdziwy geniusz!
WSTYD
WSTYD 14.05.2020, 13:20
Oglądając sesje na żywo jest mi bardzo wstyd za ''włodarza'' Lubania. Wstyd,wstyd i jeszcze raz wstyd. Pokazał Pan swoim zachowaniem brak szacunku do swoich wyborców i innych ludzi a zwłaszcza rodziców tego przedszkola. Jest Pan tak bardzo pewny siebie, że aż się Pan zagalopował z wypowiedziami. Na koniec powiem jedno żałuję, że oddałam głos na kogoś kto ma mnie i innych za nic!!!!!
Elektor_Miejski
Elektor_Miejski 14.05.2020, 13:59
A jaki on tam włodarz? Miernota pospolita, efekt życiowej pomyłki... W tej radzie to tylko kilka osób - licząc na palcach jednej ręki - reprezentuje odpowiedni poziom aby stanowić zespół ludzi zarządzających miastem. Cała reszta to klakierstwo i efekt układania się kamaryli zainteresowanej wyłącznie przywilejami czyli kasą. Maszyneria do głosowania wg wskazania lidera. Przewodniczący nie odróżnia pojęć: jednogłośnie od jednomyślnie = czego dał świadectwo podczas ostatniego głosowania. Wszyscy radni za - czyli JEDNOMYŚLNIE a nie jednogłośnie.
Monika
Monika 14.05.2020, 11:54
Pozyskać srodki na ochronę zabytków, wyremontować i zostawić przedszkole.Budynek jest perełką sam w sobie a przedszkole powinno zostać zgodnie z tradycją .
Michał
Michał 14.05.2020, 13:46
Po co jak można dwóch budynków się pozbyć. Przenosząc przedszkole na Księginki uwalnia jeden budynek. Śmiem twierdzić że następnym krokiem bedzie szkoła na księginkach po pierwsze mało rodziców zapisze dzieci do przedszkola. Po drugie w tamtym roku w szkole podstawowej nie otworzyli klasy pierwszej i raczej w tym roku bedzie powtórka.
Mieszkanka_lubania
Mieszkanka_lubania 15.05.2020, 07:46
Moim zdaniem to juz prokuratura i telewizja powinna sie zainteresowac naszym ,,włodarzem"... i myśle ,że jest to tylko kwestia czasu .
Odliczam dni do zmiany burmistrza i jestem przeszczesliwa ze jest to ostatnia kadencja .
Pytanie ile jeszcze zdąrzy zrujnować i jaki syf po sobie zostawi...
Lubań
Lubań 14.05.2020, 21:54
Budynek szkoły muzycznej także nie wygląda najlepiej. Pytanie kiedy zostaniemy poinformowan, iż nie opłaca się rontowac i należy sprzedać.
Suweren
Suweren 15.05.2020, 06:30
Szkola muzyczna nalezy do Starosty
Ania