Lubań. Kolejne drogi do remontu

  • 13.05.2020, 11:05 (aktualizacja 13.05.2020, 11:17)
  • red.
Lubań. Kolejne drogi do remontu Zdjęcie: Google Maps

Podziel się:

Oceń:

Mimo poważnych cięć w budżecie miasto Lubań nie wycofuje się z inwestycji, na które otrzymało dotacje. Właśnie ogłoszono przetarg na przebudowę ulic Tkackiej, Mikołaja i Granicznej.

Przebudowa dróg w tej części miasta polegała będzie na wykonaniu nowych nawierzchni jezdni składających się z warstwy ścieralnej i kostki kamiennej. Budowy chodników i parkingów z betonowej kostki brukowej i śrutowej oraz przebudowie oświetlenia i kanalizacji deszczowej. Niewielkim zmianom ulegnie też układ komunikacyjny w okolicach skrzyżowania ulic Tkackiej i Granicznej.

Rozstrzygnięcie przetargu planowane jest na 27 maja. Gmina Miejska Lubań na opisane zadanie inwestycyjne otrzymała dotację z Funduszu Dróg Lokalnych w wysokości ponad 900 tys. złotych.

red.

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dawid
Dawid 18.05.2020, 21:44
Zapraszamy na ulice Fabryczną ;)
saso
saso 15.05.2020, 06:50
Ja zapraszam Włodarzy na Robotniczą. O odcinku około 20 m od wjazdu na parking BIEDRONKI do Hutniczej tak jakoś się zapomniało przy ostatnim remoncie ????. Zapewne w ramach oszczędności.........
Dokładnie przy obu stronach ulicy znajdują się dwa place zabaw a kierowcy jeżdżą slalomem między dziurami i zaparkowanymi samochodami.
Kierowca
Kierowca 14.05.2020, 22:05
Ciekawe kto i kiedy wreszcie weźmie się za drogę koło cmentarza w kierunku Nowogrodzca , się pytam.
Zły
Zły 14.05.2020, 21:53
Lepiej jak by Burmistrz oświetlenie miejskie włączył. Chyba, że. .. ciula na nagrody.

dddddd
dddddd 14.05.2020, 14:03
Remonty remontami, a co z nowymi drogami?
JaąA
JaąA 13.05.2020, 22:20
Bardzo dziękujemy za remont ulic, jest to dla nas bardzo ważne, uciążliwy brak parkingów , no i Szkolna została jak zwykłe w tyle z dziurami, dlaczego nie ma kompleksowej przebudowy ulic
Mieszkaniec
Mieszkaniec 13.05.2020, 18:19
Ciekawe co z obiecana Główna, jak zwykle odpuścił sobie burmistrz za mało wyborców
Filip z Różanej
Filip z Różanej 13.05.2020, 19:02
Po co wam na tej Głównej nowa nawierzchnia. Uruchomcie stojące w stodołach furmanki... Trzeba było aktywnie uczestniczyć w wyborach i wprowadzić do Rady swoich lobbystów.
Zygado
Zygado 13.05.2020, 16:56
Oj bedzie rombanko pieniedzy
Zupa
Zupa 13.05.2020, 16:35
Wy ludzie macie coś z głowami jak są dziury to źle jak remontują jeszcze gorzej. ***izm ludzki nie zna granic!
Internowany
Internowany 13.05.2020, 16:05
Kazda inwestycja , to przekret o 30 - 40 % Jest okazja dla burmistrza skubnonc kilka tysiecy euro
Logik
Logik 14.05.2020, 07:50
Za taki wpis możesz mieć postawione zarzuty o zniesławienie,pomyślałeś o tym?.
eeeeeeeeeeeed
eeeeeeeeeeeed 14.05.2020, 15:44
Niby kogo zniesławił ? Żeby wytoczyć proces musiałby podać konkretną firmę lub nazwiska właścicieli firmy.
Beka z dzbanów
Beka z dzbanów 13.05.2020, 18:20
No to teraz pozbieraj dowody na te rewelacje i zgłoś to natychmiast do prokuratury hahaha. Ja na miejscu burmistrza dochodziłbym prawdy, tym bardziej, że internet nie jest anonimowy
Szyszunia
Szyszunia 13.05.2020, 13:51
W Lubaniu WSZYSTKIE drogi są do remontu...
john
john 13.05.2020, 13:44
XD wszystko rozkopane od wielu miesięcy, zawieszenie płacze za każdym przejazdem i chcą robić kolejne ulice?
stefan
stefan 13.05.2020, 11:42
a ulica Główna dalej nie remontowana od zakończenia drugiej wojny światowej...
Obserwator