W Lubaniu wracają egzaminy na prawo jazdy kat. B

  • 13.05.2020, 09:35 (aktualizacja 13.05.2020, 10:53)
  • Źródło: ŁCR
W Lubaniu wracają egzaminy na prawo jazdy kat. B

Podziel się:

Oceń:

Od poniedziałku, 11 maja kursanci mają możliwość podchodzenia do egzaminów na prawo jazdy. Każdy, kto zdecyduje się zdawać egzamin będzie zobowiązany do przestrzegania specjalnych zasad bezpieczeństwa.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Legnicy poinformował o wznowieniu działalności i rozpoczęciu przeprowadzania egzaminów dla przyszłych kierowców.

Jeśli chodzi o rozpoczęcie egzaminowania w Lubaniu, w oddziale terenowym naszego WORD-u, to rozpoczynamy z dniem 11 maja br. Tak egzaminy teoretyczne, jak i praktyczne – informuje Jacek Nowicki, egzaminator nadzorujący w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Legnicy. – Osoby zdające egzamin zgodnie z rozporządzeniem będą musiały być wyposażone w maseczki ochronne, rękawiczki jednorazowe. Egzaminowanym będzie robiony pomiar temperatury ciała. Chodzi oczywiście o zachowanie zasad bezpieczeństwa. Egzaminator także będzie wyposażony w środki ochronne jak maseczka, przyłbica i rękawice jednorazowe. Bardzo prosimy, aby osoby przychodzące na egzamin były same, bez osób towarzyszących. Zapisać się na egzamin można poprzez system info-car, jak również telefonicznie dzwoniąc do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Legnicy lub w oddziale terenowym w Lubaniu na ul. Dolnej 8.

Egzaminy „wracają” po niecałym miesiącu przerwy. Jak widać forma nieco się zmienia. W celu zachowania norm bezpieczeństwa zmniejszono liczbę stanowisk do egzaminowania. Z 6. do 3. podczas egzaminu teoretycznego w celu zachowania bezpiecznych odległości między osobami zdającymi egzamin. Po każdym egzaminie teoretycznym będą dezynfekowane stanowiska. Zmniejszono także liczbę egzaminów praktycznych z 9. do 6., w celu wydłużenia czasu między egzaminami i przeprowadzenia dezynfekcji pojazdu. Dezynfekcji będą podlegać: kierownica, dźwignia zmiany biegów, wszelkiego rodzaju przełączniki, klamki, otwarcie pokrywy silnika, wszystkie te części auta z którymi osoba egzaminowana miała kontakt.

Osoba planująca przystąpić do egzaminu teoretycznego lub praktycznego na prawo jazdy kat. B w Lubaniu, będzie zobowiązana do przestrzegania specjalnych zasad bezpieczeństwa.

Poniżej przedstawiamy informacje dotyczące wymogów i obostrzeń warunkujących przystąpienie do egzaminów na prawo jazdy:

do egzaminu nie mogą przystąpić osoby z wyraźnymi oznakami przeziębienia; osoby które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały za granicą lub których domownicy bądź osoby, z którymi miały bezpośredni kontakt, przebywały za granicą; osoby, które w ostatnich 14 dniach miały bezpośredni kontakt z osobą, u której stwierdzono zakażenie wirusem SARS CoV – 2; osoby, których domownicy pozostają w kwarantannie

na egzamin należy zgłosić się w rękawiczkach jednorazowych oraz w masce zakrywającej nos i usta – osoby, które nie spełnią tego wymogu nie zostaną dopuszczone do egzaminu

przed dopuszczeniem do egzaminu, każdy zdający przejdzie pomiar temperatury ciała. W przypadku gdy będzie wynosiła powyżej 37 st. C nie zostanie dopuszczony do egzaminu

przed przystąpieniem do egzaminu zostaną zdezynfekowane rękawice jednorazowe

podczas egzaminowania przerwy między kolejnymi zdającymi będą dłuższe niż dotąd, ze względu na dezynfekowanie pojazdów

zdającym nie będą mogły towarzyszyć inne osoby. Na terenie ośrodka niedozwolone będzie przebywanie osób postronnych, nieprzystępujących do egzaminu

aby wziąć udział w egzaminie należy wypełnić oświadczenie/wniosek

Formy zapisu na egzamin:

Zapisu na egzaminy można dokonać drogą internetową (www.info-car.pl) i telefonicznie pod numerem 76 866-02-51 wew. 110, jak również osobiście w siedzibie oddziału w Lubaniu przy ul. Dolnej 8 w godzinach pracy biura obsługi klienta.

Godziny otwarcia oddziału w Lubaniu:

od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 15:30

- biuro obsługi 8:00-8:30, 9:00-9:40

- egzaminy praktyczne 7:30-15:30

- egzaminy teoretyczne 7:30, 8:30

Więcej informacji można uzyskać pod: tel. 76 866-02-51 mail: [email protected]

Źródło: ŁCR

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe