Złodziej bez serca. Ukradł charytatywną puszkę

  • 11.05.2020, 13:42 (aktualizacja 11.05.2020, 14:14)
  • asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Złodziej bez serca. Ukradł charytatywną puszkę KPP Lubań

Podziel się:

Oceń:

Lubańscy policjanci zatrzymali 19-letniego mężczyznę, bez stałego miejsca zamieszkania, podejrzanego o kradzież puszki charytatywnej wystawionej na ladzie w jednym z punktów gastronomicznych na terenie miasta. Dzięki szybkiej reakcji policjantów udało się zatrzymać złodzieja i odzyskać część skradzionych pieniędzy. Podejrzany już usłyszał zarzut kradzieży oraz posiadania narkotyków. Za swój czyn odpowie przed sądem.

Czynności podjęte przez policjantów na wstępnym etapie postępowania pozwoliły ustalić osobę podejrzaną o dokonanie przestępstwa. Lubańscy dzielnicowi niezwłocznie podjęli działania zmierzające do ustalenia miejsca przebywania sprawcy czynu. Z uwagi, iż osoba ta nie posiada stałego miejsca zamieszkania sprawdzeniu poddane zostały ogrody działkowe, altany oraz pustostany, w których mógł przebywać mężczyzna.

Dzień po zdarzeniu 19-letni mężczyzna został zatrzymany. W altanie ogrodowej, w której mieszkał znaleziono pieniądze oraz zawiniątko z folii, a w środku biały proszek. Dowody w sprawie zostały zabezpieczone do prowadzonego postępowania. Część pieniędzy została odzyskana. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży oraz posiadania środków odurzających. Za kradzież mienia grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie środków odurzających mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do jednego roku.

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Zdjęcia (2)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mirabella
Mirabella 11.05.2020, 18:43
Eska-synowi łapy poobcinać... Co za menda społeczna - typowy pasożyt!
Arabela
Arabela 11.05.2020, 16:13
Kolejny "mężczyzna"......ćpunek i złodziejaszek.
Dziadek
Dziadek 11.05.2020, 15:40
Dilera piko byście w końcu złapali... Ale takie trofeum też fajne:) Grzeczny chłopak.

Pozostałe