Sprawcy kradzieży kół usłyszeli zarzuty

  • 08.05.2020, 14:12
  • eLuban pl
Sprawcy kradzieży kół usłyszeli zarzuty

Podziel się:

Oceń:

Lubańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież kół z VW Golf-a. Sprawcy ukradli cały komplet pozostawiając samochód na „cegłach”. Mężczyźni w wieku 33 i 43-lata już usłyszeli zarzut kradzieży mienia.

Do kradzieży doszło w nocy 5 maja w Siekierczynie na terenie jednego z zakładów zajmujących się kasacją pojazdów.  Dzięki zapisowi monitoringu z łatwością udało się ustalić  sprawców kradzieży. Było to dwóch mężczyzn w wieku 33 i 43-lata, jeden z nich jest mieszkańcem Siekierczyna natomiast drugi pochodzi z Lubania. 

Mężczyźni pod osłoną nocy dostali się na teren firmy i z zaparkowanego przed nią pojazdu ukradli 4 koła, pozostawiając auto na „cegłach”. Wartość skradzionego mienia pokrzywdzony oszacował na kwotę 3 tysięcy złotych.

Po przeanalizowaniu zapisu monitoringów policjanci rozpoznali sprawców kradzieży. Kilka minut później funkcjonariusze prewencji zostali wezwani na interwencję, w której uczestniczyć mieli sprawcy czynu. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych 33-latek poszukiwany był do ustalenia miejsca pobytu do celów procedury sądowej.  33 i 43-latek zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Kryminalni przedstawili im zarzut kradzieży kół.  - wyjaśnia asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń oficer prasowa KPP w Lubaniu.

Policja nadal prowadzi sprawę, gdyż nie odzyskano skradzionego mienia. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. 

eLuban pl

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marcin
Marcin 11.05.2020, 10:48
Ten właściciel tego szrotu tu **** jakich mało. Brak szacunku do klienta i buractwo. Słoma z gumiaków mu wystaje! Nie polecam tego szrotu w Siekierczynie. Przyjechałem zapytać o część a ***** kazał czekać prawie 40 minut bo coś w komputerze robi I NIE MA CZASU. Pomimo, że mówiłem że się spiesze to jeszcze krzyczal na mnie ******..
Xmen
Xmen 10.05.2020, 22:08
Wartość kół, to przeciez komplet opon ok 1500zl, a ladne felgi drugie tyle minimum,
a nawet jesli troche podwyższył jego prawo.
Za niska wartość za niska kara dla ćpunów.
Może trochę posiedzą to chociaż przestaną brać.
Kiedyś ktos pokroju tych bezmózgów dzwignął mi koło aluminiowe z auta to sprawdzali wartość na allegro...😱
Sprawców oczywiście nie ustalono, chociaż dużo nie brakowalo, bo auto spadło z "cegieł " przyciskajac pozostałe koła ...
dziki
dziki 10.05.2020, 19:29
Jestem poszkodowanym.Tekst jest marnej jakości bo nie przedstawia prawdy.Gdyby policja miała zatrzymać sprawców minął by tydzień.Ja ustaliłem ich w 30 minut i to dzięki mnie policja dostała ich z moich rąk.to po pierwsze.Po drugie zdjęcie przedstawia nieprawdziwe mienie które zgineło i przez to jest ogrom zameszania
Zenon Zarazek
Zenon Zarazek 09.05.2020, 22:24
Mój ulubiony dowcip. Zostawialiśmy auto na cegłach a koła właścicielowi do piwnicy otwierając kłódkę;)
Co to sie działo!
Inne czasy były:)))
Janusz lIl Sobieski
Janusz lIl Sobieski 10.05.2020, 19:49
Albo maluch wstawiony pomiędzy 2 drzewa(na styk z przodu i z tyłu malucha).
Najlepszy to nawet lepszy od tego z zostawieniem na cegłach bo prostszy i widowiskowy, to.. tadam!: MALUCH NA 4 ŚMIETNIKACH POSTAWIONY:))) ) 4 okrągłe śmietniki z blachy, otwarte dekle i na tym stoi maluch. Ale faktczasy inne były to i auta lżejsze.
Łysy
Łysy 09.05.2020, 21:05
Dziki chyba podał cene nowych koł...to jakby ukradli matiza a ja go cenie na 25tys 🤭😁😁
dziki
dziki 10.05.2020, 19:36
Nie dziki podał cenę rzeczywistą cwaniaku .Poczytaj ile kosztują felgi Borbet 16 na szerokim rancie o szerokości 11 oraz z nowymi oponami na niskim profilu
Ebać pikoludów i hwdp
Ebać pikoludów i hwdp 09.05.2020, 17:55
Śmieszna pseudo policja nic nie ustaliła i nikogo nie złapała tylko Dziki ustalił pikoludów złodzieji !!! Brawo Darek !!!
Olo
Olo 10.05.2020, 22:27
Przecież Darek to policja reszta sie nie liczy
Halinka
Halinka 09.05.2020, 01:16
Masakra skąd taką cena za te koła? Masakra. Kogoś chyba poniosło.
Ozborn
Ozborn 10.05.2020, 11:57
Doinformuj się, koła mogą kosztować nawet 10 tys za zestaw, 3tys to przeciętna cena
Paweł
Paweł 08.05.2020, 23:34
Nosił wilk razy kilka poniesli i wilka
rico
rico 08.05.2020, 23:27
dziki ma swoja cene i tak niska
I już
I już 08.05.2020, 22:54
Super glue skleić łapska
klient
klient 08.05.2020, 22:27
Za jego ceny za części używane i podejście chamowate do klienta pownni mu więcej narozrabiać.
Pinek
Pinek 08.05.2020, 21:28
MŁODY
hahaha no dokładnie.....
Mlody
Mlody 08.05.2020, 16:59
Ten dziki oszalal 3 tysiace chyba razem z golfem
Kolega
Kolega 09.05.2020, 07:46
Widać, że znawca motoryzacji. Felgi mogą być aluminiowe i wtedy są driższe ;)
Ed
Ed 09.05.2020, 02:35
Hahaha
Pawel
Pawel 08.05.2020, 23:45
Przeciez u niego zawsze drogo plus ta jego nie mila aparycja cwaniakowanie itp juz tam nigdy nic nie kupie ten gosc sprzedaje jak by robil łaske .
Mistrz
Mistrz 09.05.2020, 14:12
Dokladnie, cwaniakuje burak i type w temacie

Pozostałe