Szkoły i przedszkola pozostaną zamknięte. Matury w czerwcu

  • 24.04.2020, 13:36
  • Red.
Szkoły i przedszkola pozostaną zamknięte. Matury w czerwcu

Podziel się:

Oceń:

Dziś odbyła się konferencja prasowa ministrów zdrowia Łukasza Szumowskiego, edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego oraz nauki i szkolnictwa wyższego Wojciecha Murdzka.

Na dzisiejszej konferencji prasowej poinformowano o decyzji w sprawie przedszkoli, szkół i uczelni wyższych. Wszystkie placówki edukacyjne pozostaną zamknięte do 24 maja.

 - Obecne warunki epidemiczne nie pozwalają na to, abyśmy odwiesili działalność szkół i przedszkoli. To zawieszenie przedłużamy do 24 maja - ogłosił w piątek minister edukacji Dariusz Pionktowski. Zamknięte pozostaną również wszystkie uczelnie wyższe. Dla uczniów oznacza to dalszą naukę zdalną i spotykanie się z nauczycielem online.

Wstępnie wyznaczono również termin tegorocznych matur. Możliwe, że rozpoczną się 8 czerwca od egzaminu z języka polskiego. W następnych dniach, tradycyjnie już, odbywać się mają egzaminy z innych przedmiotów. Jednak jak podkreśla minister zdrowia Łukasz Szumowski, z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego. Na konferencji prasowej poinformowano jednocześnie, że matury ustne w tym roku się nie odbędą. 

Podano również wstępny termin egzaminu ósmoklasistów. Datę wyznaczono na 16 czerwca, natomiast 22 czerwca mogłyby się odbyć egzaminy zawodowe. Na razie to wszystko stanowi jednak daty wstępne. Te terminy mogą zostać przesunięte w zależności od liczby nowych zakażeń.

Na razie nie padły informacje, kiedy moglibyśmy spodziewać się kolejnych etapów rozmrażania gospodarki. Przypomnimy, że czekają nas IV etapy, wciąż jesteśmy w I i nie wiemy, kiedy mógłby nastąpić postęp w tej sprawie. Zapytany dziś o to minister Szumowski odpowiedział: 

- Wszystko zależy od tego, jak będziemy się zachowywali dzisiaj. Czy będzie to zachowanie rozsądne, czy będziemy nosili maseczki jak należy, czyli na ustach i nosie, a nie na brodzie - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Przypomnijmy, że jeszcze w marcu,  w rozmowie z dziennikarzem radia RMF FM, zapytany o to, dlaczego ludzie noszą na ulicy maseczki, minister zdrowia Łukasz Szumowski, odpowiedział, ze śmiechem, że nie wie. Twierdził również, że maseczki nie chronią przed koronawirusem. Teraz nakazuje maseczki nosić, a za ich brak na ustach w miejscu publicznym, grożą obywatelom mandaty. Minister Łukasz Szumowski dodał również, że maseczki nosić będziemy póki nie pojawi się skuteczna szczepionka przeciw COVID-19. 

Co sądzicie o sytuacji obecnie panującej w Polsce? Czy odmrażanie gospodarki powinno następować szybciej i z wyznaczeniem konkretnych dat?

 

Red.

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

stąd
stąd 26.04.2020, 13:55
Min.Szumowski mówiąc o maseczkach w marcu miał na myśli maseczki zwykłe przeciwpyłowe a nie antywirusowe! Chyba różnica , co?????!!!!! Oj POwskie artykuły!!!! Toniecie KO toniecie!!!

Pozostałe