Koronawirus stwierdzony u pracownika pogotowia. 50 osób w kwarantannie

  • 18.04.2020, 12:25
  • Źródło: lwowecki.info
Koronawirus stwierdzony u pracownika pogotowia. 50 osób w kwarantannie

Podziel się:

Oceń:

U jednego z ratowników medycznych jeleniogórskiego pogotowia ratunkowego potwierdzono zakażenie koronawirusem. Mężczyzna przechodził je niemal bezobjawowo. Teraz ok 50 osób trafia na kwarantannę.

Jesteśmy w kryzysowej sytuacji – przyznaje Piotr Archacki, rzecznik jeleniogórskiego pogotowia.

O sprawie szerzej informuje Michał Nowakowski Rzecznik Prasowy Marszałka Województwa Dolnośląskiego:

Zgodnie z decyzją Wojewody Dolnośląskiego, uzgodnioną z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego w dniu dzisiejszym (17.04) pracę na stanowisku pełniącego obowiązki Dyrektora Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej miał rozpocząć Pan Nikolaj Lambrinow, obecny dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze. Delegowanie Pana Nikolaja Lambrinowa podyktowane było koniecznością wzmocnienia Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze, w celu walki z pandemią Covid-19. Taką wiadomość przekazaliśmy Państwu dzisiaj rano.

Niestety, krótko po przekazaniu Państwu tej wiadomości otrzymaliśmy informację o wykryciu ogniska zakaźnego w Pogotowiu Ratunkowym w Jeleniej Górze. Potwierdzono zakażenie koronawirusem u jednego z ratowników medycznych, u którego zakażenie przebiegało dotychczas bezobjawowo. W związku z tym grupa około 50 osób z personelu Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze, włącznie z ratownikami i kierownictwem jednostki została objęta kwarantanną. Kwarantanna dotyczy również dyrektora Pogotowia, Pana Nikolaja Lambrinowa. Bezzwłocznie wykonane zostaną testy potwierdzające lub wykluczające zakażenie koronawirusem w załodze Pogotowia.

Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze utrzymuje swoje działanie w czterech powiatach i zapewnia pomoc medyczną mieszkańcom Kotliny Jeleniogórskiej. Zespoły stacjonujące w Kamiennej Górze zostaną wsparte jednostkami Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu. Ratownicy jeleniogórskiego Pogotowia będą do interwencji wyjeżdżać w pełnym zabezpieczeniu ochronnym. W tym momencie sytuacja jest dynamiczna, robimy wszystko aby zapewnić sprawne funkcjonowanie jeleniogórskiego Pogotowia.

Po otrzymaniu wyniku testu przeprowadzonego u Dyrektora Pogotowia i wykluczeniu zakażenia koronawirusem, Pan Nikolaj Lambrinow będzie mógł objąć kierownictwo w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej. O dalszym rozwoju sytuacji oraz o podejmowanych decyzjach będziemy Państwa na bieżąco informować. Cała sytuacja pokazuje jak trudna i wymagająca jest walka z nieprzewidywalnym zagrożeniem, które stanowi epidemia koronawirusa.

Źródło: lwowecki.info

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Medyk
Medyk 18.04.2020, 19:39
Wielki szacunek dla wszystkich osób z personelu medycznego jak i z pogotowia i osób z karetek. Mogli by poprostu powiedzieć nie i siąść w domu i siedzieć jak inni siedzą, ale ich etyka zawodowa i chęć niesienia pomocy innym narażając swoje życie i życie bliskich im na to nie pozwala.. Można im tylko dziękować i współczuć sam mam znajomego jest ratownikiem medycznym i opowiada z łzami w oczach że to poprostu nie są żarty.

Pozostałe